Serin boş kasa önerisi

Bütçe
900

kckoguz

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar;

Sistem bilgilerim şu şekildedir. Bu profile uygun serin boş bir kasa ihtiyacım var. Bir arkadaşımın önerisi üzerine Sharkoon TG5 Pro modeli bir kasa satın alacaktım çoğu eu TR incelemesini izledim fakat almaktan vazgeçtiğim en büyük korkum. PSU bağlantısı yaptıktan sonra karşısında ki HDD yuvarları oldu. PSU kablolama işlemini zora sokacağı veyahutta HDD yuvasını sökmem gerektiği öne sürüldü. Kasa içerisinde HDD'yi de kullanmak istiyorum. Sıvı soğutmam (CM Liquid 120) bana göre düşük kalıyor. Coolmaster Liquid 240 almayı düşünüyorum. Fiyat olarak çok Extreme arayış içerisinde değilim inceden bir tık görsel olabilir. Sharkoon TG5 stilinde RGB'li ve cam kasa arayış içerisindeyim fiyat olarak da Türkiye standartlarını düşünürsek çok kasmak istemiyorum, Maximum 700-899 bandında olursa süper olur. Nacizane önerilerinize açığım. Sıvı soğutma ve boş kasa alıcağımdan dolayı çok Extreme kasa önermemenizi rica ederim. Sıvı soğutma ve kasa için Max bütçe 1500 TL'dir.

Şimdiden teşekkür ederim.

Zotac GTX1080 AMP Extreme Core Edition+ 8 GB
Intel 7th Gen Intel Core Desktop Processor i7-7700K
MSI Z270 GAMING M3 Intel Z270 Soket 1151 DDR4 3800MHz(O.C.)
Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance Kırmızı DDR4 3000MHz CL15 Dual Kit RAM
Samsung 970 EVO 1 TB SSD, NVMe M.2
Western Digital 500 GB 7200 RPM 64 MB
Western Digital 2 TB 7200 RPM 64 MB
Deep Cool Dukase Mid Tower Siyah Pencereli Kasa
Seasonic 860W 80+ Platinum
Cooler Master Masterliquid Lite 120

Şu ikisi çok güzel olur:

Kasaya 2 tanede fan eklersiniz, mis.

MSI MAG Forge 101m kasa ile SilverStone 240mm sıvı soğutma tercih edebilirsiniz ikisi de kullanışlı ve F/P ürünü. Butcenizi birazcık aşıyor ama galiba.

Şu ikisi çok güzel olur:

Kasaya 2 tanede fan eklersiniz, mis.
Eski kasamdan 2X Akasa Viper 14cm boşa ayrılacak, onları da yer olursa yeni kasada kullanmayı planlıyorum. Benim aklımda Sıvı soğutucu olarak ML240L V2 vardı bu önerdiğiniz ile arasında ki fark nelerdir. Veyahutta benim için en iyi soğuma hangisi olur ?
Bir de şöyle sorayım istedim: Şu an aktif olarak deepcool dukase kasaya sahibim, hiç kasa güncellemesine gitmeden sadece sıvı soğutma upgrade'ine mi gitmek mantıklıdır. Yoksa kasa ve sıvı soğutma değiştirmek mi?

Eski kasamdan 2X Akasa Viper 14cm boşa ayrılacak, onları da yer olursa yeni kasada kullanmayı planlıyorum. Benim aklımda Sıvı soğutucu olarak ML240L V2 vardı bu önerdiğiniz ile arasında ki fark nelerdir. Veyahutta benim için en iyi soğuma hangisi olur?
Bir de şöyle sorayım istedim: Şu an aktif olarak deepcool dukase kasaya sahibim, hiç kasa güncellemesine gitmeden sadece sıvı soğutma upgrade'ine mi gitmek mantıklıdır. Yoksa kasa ve sıvı soğutma değiştirmek mi?

Attığım model ML240L V2'den çok daha iyi. Dediğiniz kasayı ilk defa duyuyorum @BerkayZ87 biliyordur.

MSI MAG Forge 101m kasa ile SilverStone 240mm sıvı soğutma tercih edebilirsiniz ikisi de kullanışlı ve F/P ürünü. Butcenizi birazcık aşıyor ama galiba.
MSI MAG 101R belki olabilir düşüncesindeyim. CM Liquid ML240L V2 modeli ile birlikte düşünüyorum
Attığım model ML240L V2'den çok daha iyi. Dediğiniz kasayı ilk defa duyuyorum @BerkayZ87 biliyordur.
İlgili yorumlarınız için çok teşekkür ederim, bu kasayı 2017 senesinde almıştım çok eski kasalardandır, o zamanlar standartın bir tık üstündeydi. O seneye bakılırsa gayet güzel özellikleri vardı. Sitesine baktığım da 280Mm'e kadar radyatör desteği de mevcut. Kafamı karıştıran nokta da bu oluyor. Sadece sıvı soğutma değiştirip güzel bir sıvı soğutma ile yoluma bakabilir miyim? İsterseniz sitesinden 1 2 görseline bakın kafanızda fikir uyandırabilir benim için.

Liquid Freezer sığmıyor. 56mm kalınlığa kadar destekliyor üst panel. Liquid Freezer ise 63mm kalınlığında. 56mm'den daha ince sıvı soğutma gerekiyor üst panele sanırsam. Bu yazılandan anladığım bu.

1615493658896.png

Bu arada Phanteks kasaya baktım güç kaynağı kablolarım biraz kalın benim, tam PSU karşısında HDD yuvaları kalıyor, HDD'leri de kullanmak istiyorum bu benim için sorun çıkartır mı acaba?

Geri
Yukarı