Serinlemek için ekonomik yöntemler

porkatal2003

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
İzmir'de yaşıyorum ve burası gerçekten çok sıcak. Ucuz alternatif serinleme tekniklerine ihtiyacım var. Vantilatör almak bir seçenek değil çünkü çok pahalı. Yeni ekran kartı ve işlemci soğutucu için para biriktiriyorum. Şu anlık bilgisayarımdan söktüğüm egzoz fanını kafama takarak serinlemeye çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210625_200050.jpg
    IMG_20210625_200050.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleyen: Moderatör:
Yelpaze al.
taktik doğru malzeme yanlış CPU fanını al ki daha fazla hava üflesin tecrübem var :D
yelpazeyi oyun oynarken kullanamam bir de işlemci boşta 70° oyunda ise 100° de çalışıyor,yani işlemci fanını da sökemem.
Ben buzdolabına kolonyayı koyuyorum biraz soğuduktan sonra elime yüzüme sürüyorum. Tabi vantilatör ve klima olmayınca mecbur geriye bu hamle kalıyor.
o yöntem de çok pahalı kolonya 5 tl fln günde bir şişe bitirsem yaz sonuna kadar bütün param biter.
20 TL'ye küçük vantilatörler var.
A101'de gördüm ama pek kaliteli ve güçlü durmuyordu.

Son düzenleme:
Yelpazeyi oyun oynarken kullanamam bir de işlemci boşta 70° oyunda ise 100° de çalışıyor, yani işlemci fanını da sökemem.

O yöntem de çok pahalı kolonya 5 TL falan günde bir şişe bitirsem yaz sonuna kadar bütün param biter.

A101'de gördüm ama pek kaliteli ve güçlü durmuyordu.

En mantıklısı para biriktirip bir masaüstü vantilatörü alman. adını unuttum.

O egzoz soğutucuyu yerine takmalısın yoksa oynarken terleyeceğin bir bilgisayarın kalmaz. Kasana da bakım yapman iyi olur

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şu tarz tarifler size yardımcı olabilir, araştırarak daha güzel şeyler de bulabilirsiniz. Yeter ki bir an önce egzoz fanını yerine geri takın.

Geri
Yukarı