Serinlemek için ekonomik yöntemler

porkatal2003

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
İzmir'de yaşıyorum ve burası gerçekten çok sıcak. Ucuz alternatif serinleme tekniklerine ihtiyacım var. Vantilatör almak bir seçenek değil çünkü çok pahalı. Yeni ekran kartı ve işlemci soğutucu için para biriktiriyorum. Şu anlık bilgisayarımdan söktüğüm egzoz fanını kafama takarak serinlemeye çalışıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210625_200050.jpg
    IMG_20210625_200050.jpg
    88,5 KB · Görüntüleme: 115
Son düzenleyen: Moderatör:
Eskiden kalma parçaları kullanarak ürettim. Bu sebeple benim için maliyetsiz oldu. Soğuk buzlu su üst hazneye dolduruluyor ve tek tarafı açık bırakılmış metal soğutma bloğunun içinden geçen hava bedenime ulaşarak serinletiyor. Su ne kadar soğuk olursa o kadar iyi soğutuyor.
20210625_212029.jpg
20210625_212107.jpg

Elimde zaten vantilatör mevcut olduğu için aktif olarak kullanmıyorum ama vantilatörün yetmediği sıcak yaz akşamları için destek olarak ürettim. Elinde benzer parçalar varsa senin de üretebileceğine inanıyorum. Hani öyle ahım şahım bir soğutma sunmuyor ama sıcaktan bunaldığın yaz akşamlarında ufak da olsa bir serinlik sunup rahatlatır bence.

Bunun dışında bir çözüm de buzlu suda soğutulmuş ıslak bezi alına koymak olabilir.

Geri
Yukarı