Çözüldü Serious Sam 3 karanlık ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Daha önce bu konuyu açmıştım lakin çözüme ulaşamadım. Sorunum şu ben sam 3 oynarken ayarlardan gamma ve renk ayarlarını kurcalarken fazla kaydırdım ibreleri ve sonra ekran kapkaranlık oldu. Hiçbir şey gözükmediği için ne oyunu oynayabiliyorum ne de ayarları eski haline getirebiliyorum.

Çözüm
Advanced GFX ve GPU Options XML tabanlı klasörleri tek tek açıp ilgili sıkıntı yaşadığınız kısımları kontrol edebilir misiniz? Eğer yoksa başka konumlara da bakmanız gerekebilir.

Baktım da çok fazla yazı var karmaşık olsa bile zor bulurum herhalde :/
Arkadaşlar sorunu çözdüm internetten biraz araştırma yaparak öğrendim. Önce Steam'i kapattım sonra bilgisayar yerel disk C ve Steam klosörüne girdim ardından user data kısmında sam 3'ün dosyasını buldum ve gamma ve brightes yerlerini 5'e çektim sorunum çözüldü teşekkürler.
Oyunun sistem klasörlerinde kayıtlı oyun içi grafik ve kontrol ayarlamaları yapabildiğiniz bir çeşit cfg dosyası vardır, onu herhangi bir text editor veya not defteri ile açıp ilgili gamma ve renk ayarlarının olduğu bölümleri manuel olarak matematiksel değerler arayabilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak ise; oyunun kayıt dosyasının yedeğini alarak silip baştan da yükleyebilirsiniz.

Oyunun sistem klasörlerinde kayıtlı oyun içi grafik ve kontrol ayarlamaları yapabildiğiniz bir cfg dosyası vardır, onu herhangi bir text editor veya not defteri ile açıp ilgili gamma ve renk ayarlarının olduğu bölümlerini Manuel olarak matematiksel değer verebilirsiniz. Diğer bir alternatif olarak ise; oyunun kayıt dosyasının yedeğini alarak silip baştan da yükleyebilirsiniz.
oyunu komple silip baştan yükledim ama olmadı. İlk dediğini nasıl yapacam?

Oyunu kalıntılarıyla beraber silip baştan yükleseydiniz bu olmazdı ama büyük ihtimal size bahsettiğim cfg/ini tabanlı bir dosya bu durumu halledecektir diye düşünüyorum. Genelde oyunun kayıtlı olduğu konumda oluyor. Belgelerim klasöründe veya yerel birim C'de gizlenmiş de olabilir, onu internetten aratarak asıl konumunu bulabilirsiniz.

Steam<Steam-folder>/userdata/<user-id>/41070/local/SeriousSam3.ini
Bu şekilde kayıtlı olan yapılandırma dosyasını silmeyi dene.
tam olarak anlamadım?
Oyunu kalıntılarıyla beraber silip baştan yükleseydiniz bu olmazdı ama büyük ihtimal size bahsettiğim cfg/ini tabanlı bir dosya buna halledecektir diye düşünüyorum. Genelde oyunun kayıtlı olduğu konumda oluyor. Belgelerim klasöründe veya yerel birim C'de gizlenmiş de olabilir, onu internetten aratarak asıl konumunu bulabilirsiniz.
bunlardan birisimi acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    270,1 KB · Görüntüleme: 36
Advanced GFX ve GPU Options XML tabanlı klasörleri tek tek açıp ilgili sıkıntı yaşadığınız kısımları kontrol edebilir misiniz? Eğer yoksa başka konumlara da bakmanız gerekebilir.

Baktım da çok fazla yazı var karmaşık olsa bile zor bulurum herhalde :/
Arkadaşlar sorunu çözdüm internetten biraz araştırma yaparak öğrendim. Önce Steam'i kapattım sonra bilgisayar yerel disk C ve Steam klosörüne girdim ardından user data kısmında sam 3'ün dosyasını buldum ve gamma ve brightes yerlerini 5'e çektim sorunum çözüldü teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı