Şerit LED monitöre zarar verir mi?

azizgunay89

Hectopat
Daha fazla  
Ben uzaktan kumandalı şerit LED almayı düşünüyorum. Monitörün arka kısmına yapıştırmak için alacağım. Sitede LED'lerin bir ucunda USB girişi olduğunu gördüm yani LED'leri direkt olarak monitörümdeki USB girişine bağlasam oradan elektrik alarak çalışır mı, yoksa farklı bir aparat mı gerekiyor? Bir de çalışırsa ileriye dönük bir sorun çıkarma durumu olur mu? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı şerit LED'ler 5V ile çalışıyor. Bende kullanmıştım ama monitöre bağlamanızı önermem. Çünkü monitörünüzün USB portu yeterli akım veremiyorsa USB portunu bozabilirsiniz. Monitörünüz hakkında dokümantasyon varsa internette, orada USB portlarından ne kadar akım verebileceği yazıyor olabilir.

Bazı şerit LED'ler 5V ile çalışıyor. Bende kullanmıştım ama monitöre bağlamanızı önermem. Çünkü monitörünüzün USB portu yeterli akım veremiyorsa USB portunu bozabilirsiniz. Monitörünüz hakkında dokümantasyon varsa internette, orada USB portlarından ne kadar akım verebileceği yazıyor olabilir.

Şerit LED'ler 12v ile çalışıyor, USB çıkışı 5v'tur. Çalıştıramazsın hocam, adaptör alman gerekiyor.

Peki USB portu direk olarak PC arka kasasına takmış olsam sorun olur mu?

umarım link paylaştım diye ceza yemem
Yok. Ben daha önce paylaşmıştım. Paylaşanlar da var sıkıntı olmaz.

umarım link paylaştım diye ceza yemem
USB çıkışı kontrolcüde var. Açıklamasında 12V yazıyor. Anlayamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı