Şerit led nasıl yapılır?

LED'i elleme zaten. Yanan adaptörün kablosunu kesip kabloya enerji ver. 12 V 5 A LED trafoları var ondan bulursan iyi olur.
Çok güzel söylüyorsunuz ama anlamışsınızdır ki ben bu işlerden pek fazla anlamıyorum. İlk deneyimim yani. Kabloyu kesip nasıl enerji verebilirim? Trafoların nasıl çalıştığını anlamaya çalıştım videolardan. Şebeke elektriği falan diyorlar. Nasıl yapabilirim ki ben kendi başıma bunu?

Hiç anlamıyorsanız LED trafosu almayın. Hem trafoya hem kendinize zarar verebilirsiniz. Bunun yerine 12V 3-5 Amper arası bir adaptör alabilirsiniz. Bağlantıyı da söyle yapın. Yanan adaptörün dibinden kabloyu kesin. Beyaz çizgili kabloya + düz siyah kabloya da - vereceksiniz. Önce bir adaptör bulmanız lazım.

Öncelikle şuna açıklık getirelim şalter atmaz. Şalterin amperi vardır o amperi geçince yanar. Sizin sigorta atmış. Korkmanıza gerek yok. Ben milyon defa sigorta attırmışımdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı