Sertifikasız güç kaynağı kullanmak

Hunterson

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Makina Mühendisi
Yakın zamanda bilgisayar topladım, henüz daha elime geçmedi fakat güç kaynağında hata yaptığımı yeni fark ettim. Toplama sırasında kasa olarak Cooler Master MB511 600W LED seçtim ve aptallık yapıp içindeki güç kaynağının 80+ sertifakasını 'Kaliteli marka sonuçta' diğerek kontrol etmedim. Yakında Cooler Master Elite V3 600w 230V güç kaynağı olan kasam gelecek, ekran kartı olarak Gigabyte RX590 kullandım ve güç kullanımı sorunlu bir kart olmasından korkuyorum. Cooler Master'ın kendi sitesinde %75 verim garanti edilmiş sanırım

Sizce bu güç kaynağı ile yük altında sürekli sorun yaşar mıyım?
Bu güç kaynağında sorun yaşamış olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sorun olmaz. Güç kaynağı %75 verimliyse %25 daha fazla güç çekersin şehir şebekesinden.

Örneğin 300Watt'a ihtiyacın olacağını düşünelim sen şehir şebekesinden 300*1,25= 375Watt çekersin. Geri kalan 75Watt ısı enerjisine dönüşür.

Diğeri %82 ise %18 daha fazla güç çekecek 300*1,18= 354 Watt. 54 Watt daha fazla güç çekecek. Arada 75-54= 21 Watt'lık fark var.

Bu fark ısı enerjisi ve birazda elektrik faturası olarak sana geri dönecek😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı