Sertifikasız güç kaynağına ekran kartı önerisi

Kullanmadığınız bir PSU ile neden böyle konuşuyorsunuz anlamıyorum. O PSU biz kullandık deneyimledik 2060 ve 580 sistemde iş görüyor. Bilmediğiniz sertifikasız diye PSU kötülemeyin. O kadar da milleti korkutmayın.

Bu devirde herhangi bir parçayı temin etmek bu kadar zorken neden risk alasınız? Ya da başkaları neden risk alsın? Bilinmedik bir marka. Merdiven altı olarak adlandırılabilecek bir marka. Bütçesi de alternatif seçeneklere yetiyorsa risk almanın mantığı nerede? RX 580 dediğiniz karta zaten 500W yetiyor. Söz konusu kartlar RX6700 gibi kartlar. 550W bir PSU'ya RX6700 bandında bir kart takmak o sistemin sonu olacaktır.

RX6700 bahsettiğiniz işlemcide 1080p için darboğaz yapabilir. Onun yerine RX6600 bakabilirsiniz ya da işlemcinizi yükseltebilirsiniz.
İşlemci mi değiştirmeyi şahsen isterdim ama şuanda yapabileceğim en son şey.Sizin gösterdiğiniz psu hoşuma gitti açıkçası ama markayı bilmediğim için sormak istiyorum güvenilir bir markamıdır? Birde attığınız psu hangi ekran kartlarına kadar destekler? Bir soru daha sormak istiyorum açıkçası. AMD nin 6000 serisi hakkında birkaç forumda kötü yorumlarla karşılaştım.Alalı 2 ay olmasına rağmen siyah ekranlar, FPS dropları GPU da çatlamalar gibi sıkıntılar varmış aldığım zaman beni taşısın isterim açıkçası en azından 3 yıl kadar.Sizce AMD mı almamı tavsiye edersiniz yoksa 3050 iyimidir.

İşlemci mi değiştirmeyi şahsen isterdim ama şu anda yapabileceğim en son şey. Sizin gösterdiğiniz PSU hoşuma gitti açıkçası ama markayı bilmediğim için sormak istiyorum güvenilir bir marka mıdır? Bir de attığınız PSU hangi ekran kartlarına kadar destekler? Bir soru daha sormak istiyorum açıkçası. AMD'nin 6000 serisi hakkında birkaç forumda kötü yorumlarla karşılaştım. Alalı 2 ay olmasına rağmen siyah ekranlar, FPS dropları GPU da çatlamalar gibi sıkıntılar varmış aldığım zaman beni taşısın isterim açıkçası en azından 3 yıl kadar. Sizce AMD mı almamı tavsiye edersiniz yoksa 3050 iyi midir?

Sizinle paylaştığım PSU güvenilirdir. Asla kendim tercih etmeyeceğim şeyleri başkalarına tercih etmem. Destekleyeceği kartlar ise en fazla 6700XT ve 3060 Ti destekler. 6000 serisindeki kötü yorumlar için bir şey diyemeyeceğim hocam hiç karşılaşmadım. Araştırmalarımda 6700 hakkında hep iyi yorumlar gözlemledim ve ben de bugün sipariş ettim. Bahsettiğiniz kötü yorumlar 6600 ve altındaki seriler için geçerli olabilir. İyice araştırma yaparak en doğru sonuca varabilirsiniz.

İşlemciniz ile sorunsuz çalışabilmesi için de en fazla RX6700 tercih etmenizi tavsiye ediyorum. 3060 ile de güzel bir şekilde çalışabilir fakat fiyat performans olarak baktığımızda RX6700 3060 ve 3060 Ti'dan daha mantıklı olduğu için 6700 öneririm.

3050'nin yanından geçmeyiniz. Gördüğünüz yerde uzaklaşınız.

Sizinle paylaştığım PSU güvenilirdir. Asla kendim tercih etmeyeceğim şeyleri başkalarına tercih etmem. Destekleyeceği kartlar ise en fazla 6700XT ve 3060 Ti destekler. 6000 serisindeki kötü yorumlar için bir şey diyemeyeceğim hocam hiç karşılaşmadım. Araştırmalarımda 6700 hakkında hep iyi yorumlar gözlemledim ve ben de bugün sipariş ettim. Bahsettiğiniz kötü yorumlar 6600 ve altındaki seriler için geçerli olabilir. İyice araştırma yaparak en doğru sonuca varabilirsiniz.
Teşekkür ederim çoğu soruma cevap aldım hayırlı akşamlar.

Geri
Yukarı