Server kayıtlı telefon nedir?

whatsername21

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu konu hakkında bilgilenmek istiyorum. Bütün eksi ve artı yönlerini gerçekçi şekilde anlatırsanız sevinirim. Bir süredir düşündüğüm bir telefon modeli var ve sarı sitede sırf server kayıtlı olduğu için TR cihazlarından 2, 5-3K daha ucuza satılan ilanlar var. İnternetten biraz baktım lakin çok bir şey bulamamakla birlikte bu "server kayıt" olayının eskiden beri yapılan IMEI attırma/yazdırma işleminden daha güvenli ve risksiz olduğunu öğrendim. Sadece biraz daha detaylı bilgiye ihtiyacım var ona göre nihai bir karar vereceğim çünkü. Şimdiden teşekkürler.

Dipnot: Server kayıtlı olan cihazı istememdeki ana sebep daha ucuz olması değil, bildiğiniz üzere Samsung cihazlar Amerika dışındaki bölgelerde daha düşük performanslı Exynos işlemciyle çıkıyor. Server kayıtlı olarak ilana koyulan cihaz ise Snapdragon'lu bir Amerika ürünü, bu nedenle eğer denildiği kadar riski az ya da yoksa bir taşla iki kuş vurmuş olmak istiyorum tabiri caizse, hem ucuz hem de daha performanslı cihazı alarak.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı