Server kayıtlı telefona hangi firmadan eSim alınmalı?

• Konuyu başlatan T.t
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 138

T.t

Hectopat
Telefonda Ana SIM kapandı ve ESim'e geçmem gerekiyor. Hangi firmaya geçmeliyim?
Türk Telekom fiyatı uygun diye onu almayı düşündüm ama Ekşi'de bir entryde IMEI numaranızı alıyorlar sonra Esim veriyorlar dedi. Yani server kayıtlı telefonda sorun olmaz mı?
  • Türk Telekom(eSim özel) 20 GB 160TL
  • Turkcell(Normal Faturalı)10 GB 250TL
  • Vodafone( " ")10 GB 215TL

Server kayıtlıdan kastınız ne ? BTK sisteminde Türkiye olarak işlenmiş imei adresi mi ? Yoksa başka bir şeyi mi kastediyorsunuz ? Server kayıtlı tabiri ne alaka onu merak ediyorum ?

@Adonis19 IMEI klonlanmış başka cihaza öyle kullanılıyor.
İmei bilgisi ile telefon modeli eşleşmeyeceği için büyük ihtimal esim vermezler. Kıyıda köşede kalmış dandik bayilere sorman lazım öyle yerler genelde umursamadan işlem yapıyorlar.

Server kayıtlıdan kastınız ne ? BTK sisteminde Türkiye olarak işlenmiş imei adresi mi ? Yoksa başka bir şeyi mi kastediyorsunuz ? Server kayıtlı tabiri ne alaka onu merak ediyorum ?
İmei çakma işleminin yeni adı. Root atmadan yapılıyormuş ama. Bazı insanlar root ne bilmediğinden root atıp da yapan olabilir. 3310 İmeisi ile S23 falan kullanıyorlar.

@Adonis19 Öyle bir durum var mı? Turkcellde sanırım sormuyorlar.

@Rivai Aynen ona benzer şekilde kullanıyorum. ESimde sıkıntı çıkar mı, bilginiz var mı?
Yani büyük ihtimalle bakıyorlar. 2 gün sonra tuşlu telefona esim neden tanımladın diye btk kapımıza dayanır vb. tavırlarına giriyorlardır bence.

Geri
Yukarı