Server olmadan 2 Client birbirine programla dosya gönderebilir mi?

jetboy_hrn1990

Decapat
Daha fazla  
Soruyu açtım ama bana olmaz gibi geliyor ya.
Unreal Engine'de 4 sene takıldım artık bir şeyler yapmak istiyorum. Mesela program yazmak. Bu işlerden anlıyorum da. C++ bilgim var ama az.
Elimde MSSQL, FTP Client, tcp server, tcp Client gibi eklentiler var. Eklentileri kullanmayı da biliyorum.
Mesela bir server var diyelim. Biri arkadaşına bir dosya göndermek istesin. Fakat dosyasını benim açacağım server a upload etmesin.
Anlık olarak arkadaşına göndersin istiyorum. Veya mesaj yazsın ama Database'de tutulmayacak mesajlar.
Gelen mesajı program açıksa görecek sadece.
Zaten offline ise mesaj gitmeyecek.
Client hariç yani sadece Server'in port açması gerektiğini biliyorum. Ama benim sistemimde her programı açan kişi server olacak galiba.
Yani benim bilgisayar ana server olacak. Diğerleri normal server. Benim açacağım ana server sadece kullanıcı yetkisi verecek gibi bir şey.

Nasıl yapsam? Programımı kullanmak isteyen herkesi port açtırmaya mı çalıştırsam? Ne dersiniz?

Zaten çoğu kişi güvenmez programıma da, çünkü istediğimde dosyalarınızı bile okuyabilirim.
Örnek vereyim; CS:GO'da bile adamlar dosyalarınızı okuyabilir ve indirebilir. Oyunların o tarafını bilmiyoruz.
Ama port açınca ise daha da güven sarsılır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı