Servis FPS sorununu adaptöre bağladı

EmirhanBozan16

Decapat
Daha fazla  
ASUS Laptop'umu SSD takılması için İstanbul'a servise gönderdim; laptopla birlikte adaptörü de gönderdim. 1.5 hafta sonra laptop geldi ve gayet iyiydi fakat League of Legends gibi basit bir oyunu indirip oynadığım da FPS bir anda 10'lara kadar düşüyordu bu sorun servise gitmeden önce yoktu yüksek grafikler de ve en az 120 FPS de oynuyordum oyun da problem vardır diye başka oyunları da denedim aynı sorun vardı. Bugün Bursa'daki ASUS yetkili servisle konuştum durumu anlattım ve bana büyük ihtimal adaptörden kaynaklı olacağını söyledi yeterli akımı iletemediği için FPS sorunu yaşıyorsun dedi, bu arada Windows Update ekran kartı vs hepsi güncel yani bilgisayarı hunharca kullanmam temiz kullanırım, fakat ben zaten bu adaptörü İstanbul'a servise gönderdim, bilgisayar ve adaptör kontrollerini yapmaları gerekmiyor mu çünkü ben servise ulaştığım da ürününüz test aşamasın da dediler, adaptöre bakıyorum kablosunu bırak gövdesin de bile bir çizik yok fakat oturduğum salon da priz olmadığı için ara kablo ile ve laptopa sürekli takılı şekilde kullanıyordum ama buna rağmen SSD takılmadan önce sorun yoktu ama takıldıktan sonra bu sorun cereyan etti. Şimdi ben ne yapayım ve bu adaptörün orjinali 300 TL civarı.

Oyunda sıcaklıkları kontrol ettiniz mi ? Isınmaya bağlı işlemci hızı düşüp fps drop yapabilir.

Oyunda sıcaklıkları kontrol ettiniz mi ? Isınmaya bağlı işlemci hızı düşüp fps drop yapabilir.
Oyun oynarken zerre ısınma olmuyor şöyle söyliyim, SSD takılmadan önce daha fazla ısınıyordu fakat fps de zerre düşüş olmuyordu şimdi lol valorant cs go gibi çoğu oyunda grafikler düşük olmasına rağmen fps bir anda 10 lara düşüyor bilgisayar özellikleri, i5 8gb ram nvidia 940mx ekran kartı diye gidiyor.

İhtimallere dayalı değil, kanıta dayalı sorun tespiti yapılsaydı o zaman adaptör almak düşünülürdü. Garantisi devam ediyorsa tekrardan servise geri postalayın. Sorunu senin değil onların çözmesi gerekir. Saçma sapan iş yapıyorlar. Adaptör garantiye girmiyor mu? :) Sorunun neyden kaynaklandığını bulup, geri dönüş yapmaları gerekir.

İhtimallere dayalı değil, kanıta dayalı sorun tespiti yapılsaydı o zaman adaptör almak düşünülürdü. Garantisi devam ediyorsa tekrardan servise geri postalayın. Sorunu senin değil onların çözmesi gerekir. Saçma sapan iş yapıyorlar. Adaptör garantiye girmiyor mu? :) Sorunun neyden kaynaklandığını bulup, geri dönüş yapmaları gerekir.
ürünün garantisi 2019 da bitti temiz kullandığım için harddis uzun bir süre dayandı garanti dışı olduğu için 108 tl gibi bir ücretle adaptörü ve laptopu servise gönderdim ve bana diyorlarki ssdyi taktık ama testlerden geçirelim başka sorun varsa size ileticez dediler ama sadece 108 tl yansıdı

Görev yöneticisinde şarja takılı ve oyunda iken performans sekmesinde işlemciyi kaç GHz hızla çalışırken görüyorsunuz?

şuan buna cevap veremem ama sabah ekran görüntüsü atıcam teşekkür ederim.
Sorunuza cevaben. Evet mümkün:

Son olarak sorun gerçekten şarj adaptörü ise gerekirse 2. el almak suretiyle kesinlikle orijinal şarj aleti alman gerekiyor.

Sorunuza cevaben. Evet mümkün:

Son olarak sorun gerçekten şarj adaptörü ise gerekirse 2. el almak suretiyle kesinlikle orijinal şarj aleti alman gerekiyor.
Servis de bu arkaşadaş da doğru söylüuyor. Böyle bir ihtimal olabilir. Normal kullanımda hissetmezsiniz ama yük altında bunu fark edersiniz. Bir Cinebench atıp sisteminizi paylaşır mısınız ?

Oyun oynarken zerre ısınma olmuyor şöyle söyleyeyim, SSD takılmadan önce daha fazla ısınıyordu fakat FPS de zerre düşüş olmuyordu şimdi LoL Valorant CS:GO gibi çoğu oyunda grafikler düşük olmasına rağmen FPS bir anda 10'lara düşüyor bilgisayar özellikleri, i5 8 GB RAM NVIDIA 940MX ekran kartı diye gidiyor.

SSD yeni aldıysan SSD kaynaklı sıkıntı olabilir HD Tune test yapıp SS atar mısın?

Geri
Yukarı