Servis Point Servis Süreci

MXMaster

Hectopat
Geçen gün ekran kartım arızalandığı için Vatan Bilgisayar'da garantiye verdim ve servis yoluna çıktı. Vatan Bilgisayar'da en başında bu sürecin en fazla 14 gün, yasal sürecin de 20 gün'e uzayabileceğini belirttiler. Bu konu üzerine forum içi ve Google'da birkaç araştırmayla Vatan Bilgisayar ve ServisPoint firmasının baya sorunlu olabildiğini gördüm. Eğer ki, aynı şekilde haftalarca hiçbir haber alamazsam ne yapabilirim? Konu sahipleri soruyu sormuş ama bütün konular açık kaldığı için hiçbiri çözümü yazmamış. Bu konu üzerine herhangi bir şekilde itiraz etme ve işleri hızlandırma yönünde bir adım atabilir miyim? Yoksa çaresiz beklemeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde cihazı verdiğinize dahil belge varsa tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz de ne bu acele hocam? Cihazı ne zaman verdiniz? Vatan Bilgisayar orada aracı olduğu için süreci uzatır. Tabii sizin sorununuzu ne kadar kaliteli, anlaşılır şekilde iletecekleri de muamma. Bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Kendi ServisPoint deneyimimi anlattığım şu konuya bakabilirsiniz.

Elinizde cihazı verdiğinize dahil belge varsa tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz de ne bu acele hocam? Cihazı ne zaman verdiniz? Vatan Bilgisayar orada aracı olduğu için süreci uzatır. Tabii sizin sorununuzu ne kadar kaliteli, anlaşılır şekilde iletecekleri de muamma. Bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Kendi ServisPoint deneyimimi anlattığım şu konuya bakabilirsiniz.

Acele yok hocam. O kadar sorunlu konu gördükten sonra hani dedim en baştan sorayım neler yapabilirsem, en azından elimde soruşturma hakkım olup olmadığını merak ettiğim için peşinen konu açtım :)
Sonuç: 1 hafta olmadan (haftasonu dahil) tarafıma SMS geldi. Kullanıcı hatası diyip (Cidden bilmiyorum ne yaptığımı, sadece garanti etiketini sökmüştüm, detayları öğreneceğim) 165 lira ücret istemişler. Onay vereceğim. ServisPoint ilk sıkıntımda hemen işimi halletti, o kadar da anlatıldığı gibi kötü bir firma değilmiş. Teşekkür ediyorum ilgilenen, fikir belirten herkese :)

Son düzenleme:
Hocam merhaba Hepsiburada'dan ürün aldım ve 14 gün geçtiği için iade talep edemiyorum fakat MSI servis pointin raporuna göre iadenin söz konusu olabileceğini söylediler ve ekran kartımdaki hata bazen yeşil ekran bir de FurMark testinde kendini kapayıp açması oluyordu. Sizce iade raporu çıkar mı çıkmazlarsa değişim mi olur bilginiz var mıdır?

Hocam merhaba Hepsiburada'dan ürün aldım ve 14 gün geçtiği için iade talep edemiyorum fakat MSI servis pointin raporuna göre iadenin söz konusu olabileceğini söylediler ve ekran kartımdaki hata bazen yeşil ekran bir de FurMark testinde kendini kapayıp açması oluyordu. Sizce iade raporu çıkar mı çıkmazlarsa değişim mi olur bilginiz var mıdır?
Hocam ne oldu durum? Ekran kartım da benzer sorun varda.

Merhaba hocam, bugün bende RAM slot sorunu için anakart gönderdim. Sizin sorununuz neydi nasıl biz çözüm sundular bilgi verebilir misiniz?
Merhaba, ben BIOS güncellemesi için yolladım sistem toplarken. Vatan üzerinden gönderdim oradan aldığım için. Güncelleyip geri yollamışlardı.

Acele yok hocam. O kadar sorunlu konu gördükten sonra hani dedim en baştan sorayım neler yapabilirsem, en azından elimde soruşturma hakkım olup olmadığını merak ettiğim için peşinen konu açtım :)
Sonuç: 1 hafta olmadan (haftasonu dahil) tarafıma SMS geldi. Kullanıcı hatası diyip (Cidden bilmiyorum ne yaptığımı, sadece garanti etiketini sökmüştüm, detayları öğreneceğim) 165 lira ücret istemişler. Onay vereceğim. ServisPoint ilk sıkıntımda hemen işimi halletti, o kadar da anlatıldığı gibi kötü bir firma değilmiş. Teşekkür ediyorum ilgilenen, fikir belirten herkese :)

Bende halihazırda güncelleme gönderiyim. Servis Point 165 lira dedi ama ürün garantiden döndüğünde herhangi bir ücret ödemedim. Yani kullanıcı hatası dedikleri bile nasıl olduysa ücretsiz halloldu.

Hocam PowerSupply elemanını 750Watt gold sertifikalı ürünle değiştirdim ve bir daha öyle bir hata almadım,Ayrıca servise gönderdiğimde de aynı şekilde güç kaynağından kaynaklanabileceğini söylediler.

Geri
Yukarı