Servis tutanağı olunca Trendyol iade kabul eder mi?

Blacksailsjack

Hectopat
Daha fazla  
Trendyol iade talebim reddedildi. Ürün tekrar satılabilir değilmiş bahanesiyle. Anayasa hakları gereği 14 gün içinde iade hakkı var herkesin. Bunu söyledim ve şikayet ettim. Şikayetvar.com üzerinden. Canlı desteğe yönlendirdiler konuştum. Fanlar ışıksiz çıktı memnun kalmadım dedim kutuda RGB yazdığı halde zaten Trendyol sitesinde ürünlerin açıklama kısmı yok detaylı bilgi vermiyorlar ve suç işliyorlar. Diğer siteler detaylı bilgi veriyor ürünler hakkında. Görevli garanti servisine gidin tutanak tutturunuz bize atın dedi. Boşuna uğraşmış mı olurum yoksa tutanak atınca iade hemen kabul mu ediyorlar?

14 gün içerisinde koşulsuz iade hakkınız falan yok. Sizin kocanızın evi yok(!) O bir reklam söylemi. Aklınız kesiyor mu onun gerçekten bu kadar koşulsuz olabileceğini?

14 gün içerisinde koşulsuz iade kapsamında ambalajı açılmamış, herhangi bir şekilde aktive edilmemiş, kullanılmamış ürünleri koşulsuz iade edebilirsiniz. Ayıplı olmayan ürünlerde ürünün tüm özelliklerini görerek, bilerek satın aldığınızı beyan etmiş oluyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse, diyelim bir cihaz aldınız ama detaylı araştırma fırsatınız olmadı ya da sonra araştırdığınızda cihaz hakkında olumsuz incelemeler gördünüz ve ürün de öylece kutulu hiç açılmamış olarak duruyor. Ancak bu şekilde 14 gün içerisinde koşulsuz iade edebilirsiniz, ki bazı durumlarda mağazalar tüketici cihazın teşhir ürününü inceleyerek, tüm özellikleri hakkında sözlü ve yazılı bilgilendirilerek almıştır diye savunma verip kapalı kutusunda olanları bile almayabiliyor.

Geri
Yukarı