Amazon iade kabul eder mi?

@egenalbandit Nasıl yaşandığı değil, Amazon'un politikası önemli. Daha önce hiç alışverişiniz oldu mu? 30 siparişim var. 4 tanesini 5 ay sonra iade ettim. Bilip bilmeden konuşmayın. Amazon iade ve satış sonrası destek konusunda bir numara.

@yusufemre2 İade için yollayın, bir şey kaybetmezsiniz sonuç olarak. Kabul olmazsa geri yollarlar.

@egenalbandit nasıl yaşandığı değil, Amazon'un politikası önemli. Daha önce hiç alışverişiniz oldu mu? 30 siparişim var. 4 tanesini 5 ay sonra iade ettim. Bilip bilmeden konuşmayın. Amazon iade ve satış sonrası destek konusunda bir numara.

@yusufemre2 iade için yollayın, bir şey kaybetmezsiniz sonuç olarak. Kabul olmazsa geri yollarlar.

Hocam SSD'yi mi göndereyim yoksa iade talebi vs. mi oluşturayım Prime ile aldım.

@yusufemre2 İade talebi oluşturun. Beğenmediğinizi veya arızalı ürün diye işaretleyip ufak bir açıklama yazın. Sonra kod ile kargolayın ürünü. İade kabul olsa da olmasa da yaklaşık 1 hafta sonra sonucu görürsünüz zaten.

@yusufemre2 iade talebi oluşturun. Beğenmediğinizi veya arızalı ürün diye işaretleyip ufak bir açıklama yazın. Sonra kod ile kargolayın ürünü. İade kabul olsa da olmasa da yaklaşık 1 hafta sonra sonucu görürsünüz zaten.

Veri giriş çerçevesi kırık geldi, 2 ay bu şekilde kullandım ama artık kullanmak istemiyorum desem olur mu hocam? Hediye kartı bakiyesi nedir hocam?

@yusufemre2 "Cihazda bağlantı sorunu var. Giderek arttı sorun." yazsan yeterlidir. Kabul olacağını düşünüyorum. :)

Hediye kartı bakiyesi, Amazon üzerinden harcayabileceğin bir bakiye. Amazon bakiyen olur ve bir şey almak istediğinde Amazon'dan onu kullanabilirsin. İstersen ürünü aldığın karta da gelmesini isteyebilirsin paranın. (Ödeme aracına iade tarzına bir seçenek olması gerek.)

Merhaba,

Varsayalım ki iadeyi kabul ettiler, bu başlı başına bir kul hakkı değil mi?

İnancınızı asla sorgulamak istemem ancak iyi insan olup, iyi şeyler yapmamız gerekir.

Sonuçta bu ürün üzerinden geri gönderdiğinizde firma zarara uğrayacak ve size sıfır yeni ürün gönderimi sağlayacak.

Tabii ki bu biraz vicdani mesele.

Siz firmanın yerinde olsaydınız neler hissederdiniz?

Aslında bu duruma tam olarak o şekilde bakamayız. Sonuçta dünyanın en büyük firmalarından biri ve bu hale gelmesinin de nedenlerinden biri satış sonrası desteği. Normalde onun işi olmamasına rağmen sattığı ürünün arkasında durup desteğini vermeye devam ediyor. Tabii bunu kötüye kullanmak başka bir şey ama o kablo soketi kabloyu söküp takarken de çıkabilirdi. @Sofi96

Canlı desteğe yazıp konuyla ilgili geri dönüş alabilirsin, belki de garanti kapsamına sokarlar.

@ItsAllGoodman Ya cevap yazmaya üşendim gerçekten. Vicdandan bahsediyorsunuz bir de gülesim geldi. Kullanıcı hakkını aramaya bakar. Hakkı yoksa zaten alamaz. Size ne bundan ben onu anlamıyorum. Senin başına gelirse vicdanının sesini dinle, iade etme. İade etmeye çalışana da gelip "Etik değil, hangi vicdana sığar." diyerek duygu sömürüsü yapma. Amazon dünyanın en büyük e-ticaret sitesi. Senin burada vicdan muhabbeti yapmana mı kaldı bir tane SSD'ye iadesini yapıp yapmaması? Çok komik geliyor gerçekten.

"O zaman ben de alayım, kırayım sonra bu bozukmuş diye iade edeyim."

İyi fikirmiş, denk gelirse yapacağım. Sağol! :)

@yusufemre2 Size gelip buradan saçma sapan "vicdan ve etik muhabbeti" yapanları dinlemeyin. Benim dediğim şekilde iade şansınızı deneyin. İade edemezseniz farklı çözümler denersiniz. İyi sosyaller!

Geri
Yukarı