Servise gönderilen ekran kötü bir şekilde iade edildi

emmmmmre

Centipat
Daha fazla  
Acer monitörümün iç ekranı kırıldığı için yetkili servise garantiye gönderdim. Ürünü teslim alan kişi beni arayıp cihazın iç ekranının kırık olduğunu ve garanti kapsamında olmadığını bu yüzden ücretli servis yapılacağını açıkladı. Bende kendisine fiyat sorunca, kendisinin bir şey diyemeyeceğini ve onaylamam üzerine servis ekiplerinin fiyat çıkartıp beni arayacaklarını söyledi. Bende kabul ettim ve telefon beklemeye başladım fakat kimse aramadı bunun üzerine resmi internet sitesinden takip ederek ürünün 7 veya 8 iş gününde tamir edildiğini ve gönderildiğini gördüm zaten akabinde SMS yoluyla tamirin tamamlandığını söylediler. Bugün ürünü teslim aldığımda ücreti kabul etmediğimi bu yüzden işlem yapmadan iade ettiklerini yazdıkları servis fişini buldum. Bunun üzerine cihazı çalıştırdığımda ekranın tamamen kırıldığını gördüm, normalde sadece yarısı kırıktı. Bu durumda ne yapmalıyım? Elimde öncesi ve sonrası fotoğrafları var. Kendilerinden şikayetçi olabilir miyim?

Servise durumu belirtip ücret talep edin, yaparlarsa indirim için zorlayın.

Ses kaydı olduğunu, fiyat talep ettiğinizi fakat ürünün geri kargolanıp mağdur edildiğinizi belirtebilirsiniz. Kırık konusu biraz sıkıntı, ispat etmeniz zor. (Yetkili servislerin yapmış oldukları işlemler için sorumluluğu maalesef yok. Evet yanlış duymadınız, işlem yapabiliyorlar ama sorumlu değiller.)

Servise durumu belirtip ücret talep edin, yaparlarsa indirim için zorlayın.

Ses kaydı olduğunu, fiyat talep ettiğinizi fakat ürünün geri kargolanıp mağdur edildiğinizi belirtebilirsiniz. Kırık konusu biraz sıkıntı, ispat etmeniz zor. (Yetkili servislerin yapmış oldukları işlemler için sorumluluğu maalesef yok. Evet yanlış duymadınız, işlem yapabiliyorlar ama sorumlu değiller.)
Kargo açarken kesintisiz video kaydı sağlam kanıt olur mu?

Sağlam kanıt yalnızca tutanak ile olur. Tüketici hakem heyetleri videoyu kanıt sayıyor ama kesin mi tabiki değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı