Serviste takılan SSD garantisi var mı?

SunSet

Megapat
Bilgisayar garantiye yolladığın zaman arızalı olan HDD yerine SSD takılan sıfır üründe üreticinin garantisi olur mu? Bilgisayarın servis garantisi bittiğin de ben SSD'in üreticisine garantisinden yararlanabilir miyim veya sitesine kayıt yapabilir miyim?

Bilgisayar garantiye yolladığın zaman arızalı olan HDD yerine SSD takılan sıfır üründe üreticinin garantisi olur mu? Bilgisayarın servis garantisi bittiğin de ben SSD'in üreticisine garantisinden yararlanabilir miyim veya sitesine kayıt yapabilir miyim?
Sanmıyorum hocam. Sıfır kutudan çıkarıp sisteme takıyorlar. Adınıza fatura ve garanti işlemiyorlar.

Peki taktığına dahil kağıt var servisten, o da bir garanti faturası gibi olmaz mı? Kutudan çok fatura önemli onu biliyorum, SSD üzerinde seri numara olduğu için kutuya da gerek yok.

Peki taktığına dahil kağıt var servisten, o da bir garanti faturası gibi olmaz mı? Kutudan çok fatura önemli onu biliyorum, SSD üzerinde seri numara olduğu için kutuya da gerek yok.
Bazı durumlar dışında PC garantisi bitince onun garantisi de biter. O mantıkla bozulup sıfırı ile değiştirilen bir telefonun da garantisi sıfırlanır ama maalesef o iş öyle olmuyor 😀

Söylediğiniz cümleden hiçbir şey anlamadım ben. İçinde sadece HDD olan cihazı bozuk diye verdiniz, onlar da sıfır SSD mi taktı? Böyle ise ve bunu resmi servis yaptıysa 6 ay garantisi oluyor o parçanın. Cihazın garantisinin biteceği gün yapsanız bile 6 ay daha sadece o parçanın garantisi olur.

@Vavien. Doğru hocam. Daha bitmesine 8 aydan fazla var bilgisayarın garantisine. Normalde 5 yıl oluyor ya garanti. Zaten aldığın da 2 yıl oluyor, ama kayıt yaptırınca 5 yıl oluyor ya, niye yararlanamıyoruz ki?

Garantinin 5 yıl olmasından anlamam ben. Türkiye'de bilgisayara garanti 2 yıldır. Sonrası firma ile senin aranda. Türkiye'de parça takıldıktan sonra garantisi 6 aydır. Cihazın zaten garantisi o süreden fazla ise bir şey ifade etmez. O kadar olur.
Yararlanamadığın şey nedir?

Çünkü kendiniz PC'yi ilk aldığınız fiyata ek bir masraf yapmadan garanti kapsamında değiştirdiniz yanlış anlamadıysam. O yüzden yararlanamıyorsunuzdur.

Hocam o zaman hazır toplanan kasalar da aynı o zaman. İçinde ki HDD aldığın yer garantisine üstelenecek. Benim merak ettiğim SSD'lerin garantisi uzun 5 yıl gibi, ben bundan yararlanamaz mıyım kayıt yapsam sitesine? PC aldığım fatura ile mi yoksa taktığı zaman ki belge ile mi gönderilir fatura? İlla bir yerden almış gibi mi yapayım faturayı :)

5 yıl diye SSD'yi diyorsunuz, şimdi anladım. Her SSD 5 yıl garanti veriyor mu bilmiyorum ben. Samsung veriyor, tek onu biliyor ve kullanıyorum.
Elinizde fatura yoksa bir işe yaramaz muhtemelen. Siteye kaydetme olayı Türkiye'de işlemez. Adama öyle derler şöyle derler bir şekilde bakmazlar. O kadar şeref yok insanlarda.

Geri
Yukarı