Servisteki sistemime Ryzen 3 3100 yerine Ryzen 3 4100 teklif ediyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Mailime ödeme linki atacaklarmış kart ile ödeyecekmişim. :D
Kaç para ve hangi işlemci? 5500 aldığınızı varsayarsak PCIe 3.0 dışında süper işlemcidir güle güle kullanın. :)

Kaç para ve hangi işlemci? 5500 aldığınızı varsayarsak PCIe 3.0 dışında süper işlemcidir güle güle kullanın. :)
662 TL fark ödeyerek Ryzen 5 5500 alıyorum. O da mı PCIe 3.0? Ve ne gibi bir sorun yaratır 4.0 olmaması?

Senin sistemin komple 3.0 bir sorun çıkarmaz. 6500 XT gibi PCIe 4.0'a ciddi ihtiyaç duyan kartlarda lazım oluyor.
Ben ilerisi için genel olarak kastetmiştim. @Kullanıcı hocam alabilirsiniz sistemizle ilgili sorun çıkmaz hatta piyasada tek ciddi sıkıntı yaratan kart RX 6500 XT'dir, özellikle onu almayı düşünmüyorsanız yapıştırın gitsin.

1660661166074.png

1660661183699.png

Süreç bu şekilde işledi, belki ileride aynı durumu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur. @kino @CBum tekrardan teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. İşlemcinin nasıl bozuk olduğunu da bir türlü çözemedim ancak beni bulur böyle şeyler :D

Eki Görüntüle 1487783
Eki Görüntüle 1487784

Süreç bu şekilde işledi, belki ileride aynı durumu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur. @kino @CBum tekrardan teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. İşlemcinin nasıl bozuk olduğunu da bir türlü çözemedim ancak beni bulur böyle şeyler :D
Umarım düşündüğüm şey olmaz, yanlış tespit sonucu yanlış parçayı değiştirip bir de para alan teknik servisler vardı ancak GameGaraj'a güveniyorum bu konuda hocam. Amacım heves kırmak değil bu arada sadece yazayım dedim. :)

Umarım düşündüğüm şey olmaz, yanlış tespit sonucu yanlış parçayı değiştirip bir de para alan teknik servisler vardı ancak GameGaraj'a güveniyorum bu konuda hocam. Amacım heves kırmak değil bu arada sadece yazayım dedim. :)
Öyle olsa bile en azından upgrade yapmış olurum. İşlemcimi satıp sıfır Ryzen 5 5500 almaya çalışsam 662 TL'den daha fazlası çıkardı herhalde cebimden. Ancak yaşadığım sorunlar devam ederse bayağı bir canım sıkılır orası ayrı :D

@southwest olabiliyor. Hayırlı olsun 4100 ile 4500 hakkındaki fikirlerimi daha Türkiye'de ön siparişe açıldıklarında yazmıştım.

3100 güzel işlemciydi üzerine 662 TL verip 5500 almak ise 10 numara yükseltme oldu. Hem 6/12 hem de fazladan çekirdek gücü var daha ne olsun. Dediğin gibi 3100'ü satıp 5500 almak istesen daha çok masraf ederdin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı