Servisten yenisi gelen R5 5600G ile görüntü sorunları devam ediyor

jokemisk

Decapat
Daha fazla  
Göremedim, üzgünüm. Garantiye yolladım. Ürün değişimi yapıldı ve şu an sorunsuz çalışıyor.

Teşekkür ettim. Yarın servise götüreceğim ben de. Kayıt altına aldığım hata video ve resimlerini içeren USB flash bellek ile götüreceğim. Hataları bizzat göstereceğim.
Durum ile ilgili güncel bilgi paylaşırım.
Merhaba,

İşlemcimi bu sabah yenisi ile değiştirdiler. Fakat hala aynı problemi yaşıyorum.
Sorun çözülmedi. Sürücülerim güncel. Nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nasıl bir sorun tam olarak? Hiç ekran gelmiyorsa BIOS güncellemeyi deneyin.

Hocam BIOS'um güncel. 5. Nesil işlemciyi çalıştırıyor. Mesela CS:GO girdiğimde ekranda yeşil karıncalanmalar oluyordu. İşlemciyi servise gönderdim. Sıfırı ile değiştirdiler. Bugün yine aynı şey oldu yeni verilen işlemcide.

Sanırım sorunu kendi kendime çözdüm.

2. Slotdaki RAM'i çıkarttım. Tek RAM olarak oyuna girdiğimde normal bir şekilde oynayabiliyorum.
Tekrar 2. slotu taktığımda oyunda yine aynı hatayı alıyorum.
Yüksek ihtimal ile 2. slota takılı olan RAM'im bozuk.

Ama masaüstünde işlem yaparken herhangi bir problem olmuyor ( 2 slot da RAM takılı iken de )
Merhaba,
Arkadaşlar güncel bilgi paylaşıyorum. Ramler'de problem yok.
APU işlemci bozuk. Tekrar servise gitti. Değişmesi gerekiyor. Fakat ürünün yetkili servis de stoğu olmadığı için, para iadesi yapıyorlar. Ben memnun kalmadım APU işlemciden.

Biraz daha paraya kıyarak, ekran kartı alacağım.
Teknoloji biraz da şans işidir. Bende şansım yaver gitmedi.

Son düzenleme:
Hocam BIOS'um güncel. 5. Nesil işlemciyi çalıştırıyor. Mesela CS:GO girdiğimde ekranda yeşil karıncalanmalar oluyordu. İşlemciyi servise gönderdim. Sıfırı ile değiştirdiler. Bugün yine aynı şey oldu yeni verilen işlemcide.

Sanırım sorunu kendi kendime çözdüm.

2. Slotdaki RAM'i çıkarttım. Tek RAM olarak oyuna girdiğimde normal bir şekilde oynayabiliyorum.
Tekrar 2. slotu taktığımda oyunda yine aynı hatayı alıyorum.
Yüksek ihtimal ile 2. slota takılı olan RAM'im bozuk.

Ama masaüstünde işlem yaparken herhangi bir problem olmuyor ( 2 slot da RAM takılı iken de )
Merhaba,
Arkadaşlar güncel bilgi paylaşıyorum. Ramler'de problem yok.
APU işlemci bozuk. Tekrar servise gitti. Değişmesi gerekiyor. Fakat ürünün yetkili servis de stoğu olmadığı için, para iadesi yapıyorlar. Ben memnun kalmadım APU işlemciden.

Biraz daha paraya kıyarak, ekran kartı alacağım.
Teknoloji biraz da şans işidir. Bende şansım yaver gitmedi.
Geçmiş olsun bende yeni 5600g aldım, benzer sorunu yaşıyorum. Konu açtım, bekliyorum. Birkaç yöntem daha deneyeceğim ama, pek umudum yok açıkçası.

Geçmiş olsun kardeşim.

Bana para iadesi yapıldı.
Ryzen 5 1600 AF aldım. NVIDIA GTX 1650 alıp yoluma devam edeceğim.

Anladım hayırlısı. Benim sorun HDMI kablosundan çıktı. Onu değiştirdim sorun çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı