Ses açıp kapatırken FPS düşmesi

mühendizz

Kilopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte Vision G Z490 Anakart / Intel i9 10900KF İşlemci / ID Cooling AuraFlow X 240mm Sıvı Soğutma / Gigabyte Aorus Extreme RTX 3080 Ekran Kartı / Corsair Vengeance RGB PRO 2x16 GB DDR4 3600 MHz CL18 RAM / Samsung 990 Pro NVMe M.2 SSD 1 TB / Corsair 4000X Kasa / XPG 850W 80+ Gold PSU / Gameon 28" IPS 4K UHD 144Hz Monitör / Corsair K95 Platinum RGB Klavye / Corsair Glaive RGB Mouse / Corsair Void Pro Wireless RGB
Meslek
Makina Mühendisi
Merhabalar, yaklaşık 1 aydır böyle bir sorunum var tüm oyunlarda oluyor. Bazılarında az bazılarında çok takılıyor. Mesela LoL oynarken müzik dinliyorum klavyeden sesi yükselttiğim/düşürdüğüm de FPS 2'lere düşüyor 3 5 saniye kadar takılıyor sonra normale dönüyor. Herhangi bir sebep aklıma gelmiyor çözüm önerilerine açığım.
Denediğim şeyler;
BIOS güncelleme.
Windows güncelleme.
Gereksiz dosya ve programları kaldırma.
Virüs taraması.
Kayıt defteri hatalarını onarma.
Teşekkürler şimdiden.

Merhabalar, yaklaşık 1 aydır böyle bir sorunum var tüm oyunlarda oluyor. Bazılarında az bazılarında çok takılıyor. Mesela LoL oynarken müzik dinliyorum klavyeden sesi yükselttiğim/düşürdüğüm de FPS 2'lere düşüyor 3 5 saniye kadar takılıyor sonra normale dönüyor. Herhangi bir sebep aklıma gelmiyor çözüm önerilerine açığım.
Denediğim şeyler;
BIOS güncelleme.
Windows güncelleme.
Virüs taraması.
Teşekkürler şimdiden.

Hocam siz ses açıp kapayınca Windows oyunu arka plana atıyor o yüzden.

Denediğim şeyler;
BIOS güncelleme.
Windows güncelleme.
Virüs taraması.
Teşekkürler şimdiden.
Bu normal bir şey bende yaşıyorum. Ses açtığınızda Windows 10'un ses ikonu çıkar ekrana. Oyun sırasında da bu, FPS düşmesine neden oluyor.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorunun kaynağı Kaspersky imiş, oyun modu açık olduğu için arkaplanda çalışan uygulamarı kısıtlıyormuş bundan dolayı sesi açıp kapattığımda spotify afalladığı için takılmalar oluyormuş az önce kurcalarken gördüm ayarı kapattım denedim bir şey yok gibi.

İlginiz için teşekkürler arkadaşlar sorunu çözdüm. Sorunun kaynağı Kaspersky imiş, oyun modu açık olduğu için arka planda çalışan uygulamarı kısıtlıyormuş bundan dolayı sesi açıp kapattığımda Spotify afalladığı için takılmalar oluyormuş az önce kurcalarken gördüm ayarı kapattım denedim bir şey yok gibi.

Hayırlı forumlar.

Merhaba arkadaşlar, sorun sadece o anlık olmamış hala devam ediyor. Formatta attım fakat düzelme yok. Windows ayarlarından bile oyun modu kapalı ancak farkeden bir durum yok ne yapacağımı şaşırdım artık. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Merhaba arkadaşlar, sorun sadece o anlık olmamış hala devam ediyor. Formatta attım fakat düzelme yok. Windows ayarlarından bile oyun modu kapalı ancak farkeden bir durum yok ne yapacağımı şaşırdım artık. Çözüm önerilerinizi bekliyorum.
Edit: Sorun çözüldü. Sorunun kaynağı Acer KJ Serisi Monitörüm çıktı, başka monitörle denediğimde sorun olmadığını farkedip araştırmaya başladım. Monitör ayarlarını kurcalarken DDC/CI diye bir ayar buldum bunu araştırıp açık konuma getirdim şuan her hangi bir sorun kalmadı.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı