Vantilatörü açıp kapamak FPS düşürüyor

jasvbnd

Hectopat
Evet arkadaşlar başlıkta yazdığı gibi. Vantilatörüm monitörümün ve bilgisayarımla aynı prizde duruyor. Vantilatörü açıp kapadığımda bilgisayardan sanki bir aygıt çıkarmışım gibi ses geliyor. Mouse veya klavyeyi çıkardığımda gelen ses ile aynı ses. Sadece açma ve kapama işlemlerinde saniyelik donmalar oluyor ve bu durumun tesadüf olmadığına kesinlikle eminim. İstisnasız her kapatıp açmada oluyor. Vantilatörüm rowell marka ve rüzgarının şiddetini ayarlama dışında başka bir özelliği yok. Benim için pek sıkıntı olmasa da nedenini öğrenmek isterim.

Böyle şeyler olabiliyor. Tavsiyem, vantilatörü başka bir prize tak.
Bende de aynı prize başka bir cihaz taktığımda monitörde kararma oluyordu sanırım anlık.
Sanırım dedim, bayağı oldu o sistemi satalı ama aklımda kalmış böyle bir şey.
Uzatma priz kalitesizse onunla da alakalı olabilir. Şu anda öyle bir şey yaşamıyorum ama taşındık, o sistem farklı evdeydi. Ev tesisatıyla da alakalı olabilir. Elektrikten anlayam birisi cevap verse daha iyi olur.

Öneri: 5 vantilatör al hepsini kapat. +100 FPS. 😅

Evet arkadaşlar başlıkta yazdığı gibi. Vantilatörüm monitörümün ve bilgisayarımla aynı prizde duruyor. Vantilatörü açıp kapadığımda bilgisayardan sanki bir aygıt çıkarmışım gibi ses geliyor. Mouse veya klavyeyi çıkardığımda gelen ses ile aynı ses. Sadece açma ve kapama işlemlerinde saniyelik donmalar oluyor ve bu durumun tesadüf olmadığına kesinlikle eminim. İstisnasız her kapatıp açmada oluyor. Vantilatörüm rowell marka ve rüzgarının şiddetini ayarlama dışında başka bir özelliği yok. Benim için pek sıkıntı olmasa da nedenini öğrenmek isterim.

Donanım nedir en azından PSU'nun markası nedir keşke yazsanız da biz de boş yere yazmasak?

Ekran Kartım rx 5500xt
İşlemcim r5 3500
PSU mu bilmiyorum açıkçası kasanın içinde direkt gelmişti kasanın modeli Corsair Carbide Spec-05

Vantilatör açıkken fps de herhangi bir sıkıntı yok sadece açıp kaparken saniyelik düşmeler oluyor. Asıl merak ettiğim neden kapatıp açınca sanki bilgisayara bağlı olan bir aygıtı takıp çıkarıyormuşum gibi ses çıkarıyor.

Geri
Yukarı