Ses bazen kulaklık yerine hoparlörden geliyor

efe.asln1

Femtopat
Arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce aldığım Rampage X-Jammer model oyuncu kulaklığı ile video izlerken, oyun oynarken vs. bir anda ses kulaklıktan değil de hoparlörden gelmeye başlıyor. Kulaklığın jak girişinin tam takılı olduğundan eminim ne yapmalıyım?Farklı bir kulaklık denedim yine aynı sorun var demek ki problem bilgisayarda nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce aldığım Rampage X-Jammer model oyuncu kulaklığı ile video izlerken, oyun oynarken vs. bir anda ses kulaklıktan değil de hoparlörden gelmeye başlıyor. Kulaklığın jak girişinin tam takılı olduğundan eminim ne yapmalıyım?Farklı bir kulaklık denedim yine aynı sorun var demek ki problem bilgisayarda nasıl çözebilirim?
Bilgisayar ile alakalı o, çözümü şöyle;
Sağ aşağıdaki hoparlör işaretine sağ tıklayın.
"Ses ayalarını aç"a basın.
Aşağı gelin orada "Uygulama birimleri ve cihaz tercihleri" var, ona tıklayın.
"Çıkış" kısmında kendi kulaklığınızı seçin.

Eğer isterseniz bazı seslerin giriş/çıkışlarını değiştirebiliyorsunuz, biraz aşağı gelip kurcalarsanız görürsünüz.

Arkadaşlar yaklaşık 5 ay önce aldığım Rampage X-jammer model oyuncu kulaklığı ile video izlerken, oyun oynarken vs. bir anda ses kulaklıktan değil de hoparlörden gelmeye başlıyor. Kulaklığın jak girişinin tam takılı olduğundan eminim ne yapmalıyım? Farklı bir kulaklık denedim yine aynı sorun var demek ki problem bilgisayarda nasıl çözebilirim?

Eğer her zaman kulaklık kullanıyorsan ses ayarlarından kulaklığını varsayılan yap ve diğerlerini devre dışı bırakmayı dene. Eğer bulamazsan ses ayarlarından ses denetim masasına girin.

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Hocam sorununuz çözüldüyse, sorununuzu hangi yazı çözdüyse onu "Çözüm" olarak işaretleyebilirsiniz.

Bilgisayar ile alakalı O, çözümü şöyle;
Sağ aşağıdaki hoparlör işaretine sağ tıklayın.
"Ses ayalarını aç"a basın.
Aşağı gelin orada "uygulama birimleri ve cihaz tercihleri" var, ona tıklayın.
"Çıkış" kısmında kendi kulaklığınızı seçin.

Eğer isterseniz bazı seslerin giriş/çıkışlarını değiştirebiliyorsunuz, biraz aşağı gelip kurcalarsanız görürsünüz.

Çıkışta ben bilgisayarı kullandığımdan beri sadece 'Speakers Realtek High Definition Audio' var kulaklık takılı olmasına rağmen yani kulaklığım seçeneklerde gözükmüyor.
Eğer her zaman kulaklık kullanıyorsan ses ayarlarından kulaklığını varsayılan yap ve diğerlerini devre dışı bırakmayı dene. Eğer bulamazsan ses ayarlarından ses denetim masasına girin.
Screenshot_6.png

Yeni konular

Geri
Yukarı