Ses bir anda gidiyor ve bilgisayar donmaya başlıyor

Synthax

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Kulaklıkla hafif bir oynama yaptığımda bilgisayardaki tüm sesler bir anda gidiyor ve bilgisayar en basit işlemleri bile yaparken donuyor, klasör dahi açamıyorum. Kulaklığı çıkartıp taktığımda ise sesler geri geliyor ve bilgisayar düzeliyor üstüne kulaklık sorunsuz çalışıyor ta ki ben tekrar kulaklıkla oynayana kadar, ancak CS gibi oyunlar oynarken eğer bu hata olursa oyunu tekrar açıp kapamam gerekiyor. Sorunun kaynağını anlayabilsem belki bir çözümüm olacak ama gerçekten çok ilginç yahu.
Kulaklığım USB bu arada, sanırsam bu USB kulaklıklarda bazen olan bir sorunmuş, bilmiyorum ama modeli Snopy SN-RW1.

Sistemim;
  • AMD Ryzen 5 2600
  • ASUS R7 370 4GB
  • ASUS B450M-K
  • 1x8 GSkill 3000Mhz DDR4 RAM
  • 500W PSU
  • 120GB SSD
  • 300GB HDD

Son düzenleme:
USB girişlerinde sen oynarken kısa devre oluyordur yüksek ihtimal. Ayni şeyleri kardeşim bozuk USB kablosunu bilgisayara takınca yaşadım. Şuanda anakart USB slotlarını
yeterince besleyemiyor bende.

USB girişlerinde sen oynarken kısa devre oluyordur yüksek ihtimal. Ayni şeyleri kardeşim bozuk USB kablosunu bilgisayara takınca yaşadım. Şuanda anakart USB slotlarını
yeterince besleyemiyor bende.

Hmm, yani sorun kulaklıkta diyorsunuz, aklıma virüs ve yanlış driver gibi şeyler de geldi fakat kulaklıkla oynadığımda yapması da cidden kulaklıkta olduğunu düşündürüyor :( Çözüm öneriniz var mıdır?
Sorunun kaynağını da buldum nihayet, kulaklığın ses yükseltip azaltma tuşunun altındaki kabloda temassızlık var oraya değdiğimde ses gidiyor tekrar çıkartıp takmam gerekiyor, sanırsam yeni kulaklık yolu gözüktü :D

Hmm, yani sorun kulaklıkta diyorsunuz, aklıma virüs ve yanlış driver gibi şeyler de geldi fakat kulaklıkla oynadığımda yapması da cidden kulaklıkta olduğunu düşündürüyor :( Çözüm öneriniz var mıdır?
Sorunun kaynağını da buldum nihayet, kulaklığın ses yükseltip azaltma tuşunun altındaki kabloda temassızlık var oraya değdiğimde ses gidiyor tekrar çıkartıp takmam gerekiyor, sanırsam yeni kulaklık yolu gözüktü :D
Aynen o temazsizlik dediğiniz yer büyük ihtimal kısa devreye de sebep oluyordur :D. Geçmiş olsun :).

Teşekkürler :D Bunu bir süre daha böyle kullansam sorun yaşar mıyım?
Ben 2 tane usb portumu kaybettim :D. Hiç Kullanma bence. Diğer portlarda az güç veriyor. Toptan bir sıkıntı yaşattı yani bana klavyem ve mousedaki ledleri açmıyorum. Açınca Çünkü aygıt çıktı diyor :D.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı