Ses cihazları cızırtılı yapıyor

Görkem Ertopcu

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayara taktığım bütün kulaklıklar, hoparlörler falan hepsinin sesi Basslı bir ses olunca cızırtılı çıkıyor. Bu sorun daha dün başladı, bilgisayara bir şey indirmedim. Başka bir bilgisayarda da denedim, onda sorunsuz çalıştı.
Lütfen yardım edin, bir türlü çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam siz o.c için tekrar bir konu açın ama RAM'lerinize OC yapıp CL değerini düşüremezsiniz. Özellikle 20'den 16'ya. Sorununuz OC kaynaklı yani.

Dostum dün akşam hep bununla uğraştım ve çözümü buldum. RAM'ları OC'larken işlemci belleklerinin vitesini 1'de tuttum bu sebeple galiba 3733 MHz ve CL 16 ağır geldi, MHz'yi 3600 düşürdüm ve sorun düzeldi. Bana yardım ettiğin için teşekkür ederim. Bu arada artık Realtek yazılımı Windows 10&11 ise Microsoft Store'den indiriliyormuş artık DDR4 anakartlar ile uyumlu çalışıyor.

Dostum dün akşam hep bununla uğraştım ve çözümü buldum. RAM'ları OC'larken işlemci belleklerinin vitesini 1'de tuttum bu sebeple galiba 3733 MHz ve CL 16 ağır geldi, MHz'yi 3600 düşürdüm ve sorun düzeldi. Bana yardım ettiğin için teşekkür ederim. Bu arada artık Realtek yazılımı Windows 10&11 ise Microsoft Store'den indiriliyormuş artık DDR4 anakartlar ile uyumlu çalışıyor.
Sorunu çözmene sevindim dostum iyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı