Ses hizmeti çalışmıyor hatası

Quadrionss

Kilopat
Daha fazla  
Dün gece Advanced System Care tarzı uygulamalar ile bilgisayarıma bakım yapıyordum. Her zaman bu tür uygulamaları kullandığımda başıma bir şeyler geliyordu fakat çaresini de kolaylıkla bulabiliyordum fakat sabah kalktığımda bilgisayarın sağ altındaki ses yerinde kırmızı çarpı işareti bulunuyordu ve ne yaptıysam çözemedim.

Sürücüleri teker teker kaldırıp baştan kurdum.
Hizmetlerden tekrar başlatmaya çalıştım fakat hata veriyor, başlatılamıyor.
Sistem geri yüklemeyi denedim fakat hata veriyor.

Format atmak istemiyorum çünkü bilgisayarımda epey fazla ve önemli evraklar bulunuyor. Windows'un kendi sıfırlamasını denediğimde ise 54%'de hata veriyor ve o bile başarılı olmuyor.

Olay ile ilgili ekran görüntülerini buraya ekliyorum.

4.png
1.png
2.png
3.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum bu sorunun çözümü var, ama tam olarak çözemiyor. Bilgisayarda olmadığım için, tam yerini hatırlamıyorum. Aygıt Yöneticisi>Ses, video ve oyun denetleyicileri>Hoparlör olarak çıkan ismin üstüne çift tıkla>Özellikler>Sürücü>Sürücüyü Güncelleştir>Sürücü yazılımı için bilgisayarı tara>Bilgisayarımdaki aygıt sürücüleri listesinden seçmeme izin ver>High ile başlayan sürücüyü seçip ileri diyebilirsin.

Ben de sürücüyü elle güncelleştirmeme rağmen bu sorunu yaşamıştım. Oradan hizmeti çalıştırırken diğerleriyle aynı kullanıcıları seçmen gerekiyor. Ses hizmetini başlattığın kısmında oturum açma kısmından Local Service'yi seçip bir şifre yaz. Ondan sonra tekrar başlatmayı dene. Bu şekilde de düzelmezse Windows Ses ile ilişkili diğer hizmetlerden kapalı olan varsa onları da etkinleştir.

Öncelikle mesaj yazdığınız için teşekkür ederim. Dediğiniz yolu izledim ve ses, video ve oyun denetleyicileri kısmının altında ekran görüntüsünde de görüldüğü gibi hoparlör ibaresi yoktu. Üst tarafta vardı o kısımdan deneyince de bu sefer de high ile başlayan bir şey çıkmıyordu fakat ses, video ve oyun denetleyicileri seçeneğinin altındaki kısımlarda denediğim taktirde, tam olarak anlattığınız şekildeydi fakat yine de çözülemedi.

sfc /scannow kodunda sorun çıkmadı, daha önce denemiştim.

1.png
2.png

Ben de sürücüyü elle güncelleştirmeme rağmen bu sorunu yaşamıştım. Oradan hizmeti çalıştırırken diğerleriyle aynı kullanıcıları seçmen gerekiyor. Ses hizmetini başlattığın kısmında oturum açma kısmından Local Service'yi seçip bir şifre yaz. Ondan sonra tekrar başlatmayı dene. Bu şekilde de düzelmezse Windows Ses ile ilişkili diğer hizmetlerden kapalı olan varsa onları da etkinleştir.
Cevaplardaki her şeyi denemiştim fakat bu cevabı en sona atmıştım. "Oradan hizmeti çalıştırırken diğerleriyle aynı kullanıcıları seçmen gerekiyor." şu cümle ile olay çözüldü. Yine aynı sorunu yaşayanlar olabileceği için biraz detaylıca çözümü ekran görüntüleriyle destekleyerek anlatmak istiyorum. Herkese teşekkür ederim.

-Hizmetlere girip, ilk fotoğraftada gözüktüğü gibi, en sağ tarafta yazan oturumları eşitlemek gerekiyor. Windows ses ve Windows ses bitiş noktası oluşturucu birbirleriyle alakalı olduğu için aynı oturumlarda olması gerek.
-Bendeki Windows ses, Local Service olarak gözüküyordu ve başlatırken hata veriyordu. Onu Local System yapmak için ekran görüntülerinde gözüktüğü gibi üstteki seçeneği işaretlemek gerekiyor. Onu işaretledikten sonra tekrar başlatınca otomatik olarak sorun düzeliyor.
Ses hizmeti çalışmıyor sorunu çözüldü fakat benim ses alamama sorunum hala devam ediyormuş. Ekran görüntülerinde mesela ses düzeyi karıştırıcısında, o zaman açık olan uygulamaların gözükmesi lazım fakat hiçbir şey gözükmüyor. Kulaklığı taktığımda, bilgisayar otomatik olarak görüyor ama yine de ses gelmiyor.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    36,7 KB · Görüntüleme: 112
  • 2.png
    2.png
    34,4 KB · Görüntüleme: 100
  • 1.png
    1.png
    73,8 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleme:

Geri