Ses Hz'i nasıl olmalı?

• Konuyu başlatan nikim
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 26B
Medyanızın kalitesi 24 bit olmadığı sürece hiçbir işe yaramaz o ayarı yükseltmeniz. Ki, medyanız 24 bit (Hi-Fi/Hi-Res) olsa bile, donanımınızın da bu kaliteyi desteklemesi gerekiyor. Diyelim ki o donanım da var, bu kez de yaşınız ve kulak sağlığınız devreye giriyor o frekansları duyabilmek için... Uzun lafın kısası, çoğu kişi için gereksiz bir yükseltme seçeneği :)
İyi günler. Bu Varsayılan Biçim ayarı oyun için en iyisi hangi seçenek olur? 2. sorum oyunlarda işe yarar fark yaratır mı

İyi günler. Bu Varsayılan Biçim ayarı oyun için en iyisi hangi seçenek olur? 2. sorum oyunlarda işe yarar fark yaratır mı
Bildiğim kadarıyla bazı oyunlar 24 bit ses destekliyor ama dediğim gibi, çoğu senaryoda bir fark göreceğinizi sanmam. Ayrıca, Windows 10 2004 sürümde oyun seslerini bozan (Isırtı ya da cızırtı şeklinde) bir hata var ve hala giderilmedi :/

Ben o ayarı çok önceden en yükseğe almıştım. (Daha Windows 8 ve 10 çıkacak diye bir tane bile haber yoktu o kadar eski.) Bazı oyunlar açılmamıştı. Ancak DVD kalitesine alınca oyunu açabilmiştim. Ses kalitesini artırmak istiyorsanız ses kartı alın.

Mikrofon kalitesini arttırmak için de yeni bir mikrofon almanız şart. Yazılımın ben işe yaradığını düşünmüyorum olay her zaman donanımda bitiyor.
Asus Tuf B550 Plus Wi-fi Anakartımda A4 tech kamera mikrofonunu kullanıyorum ve Ai Suite(gürültü engelleyici) donanımsal ses yazılımı anakartın yongalarıyla destekli '' A4 tech'in mikrofon performansı Discord'ta insanlar tarafından şakasız; HyperX gibi algılanıyor. Kesinlikle yazılım önemli. Burada benim 15 senelik mikrofonun ses kalitesi Asus B550 (anakart) 'a takılması sonucu böyle iyi olabiliyor. O yüzden bu söylediğinize ''
Yazılımın ben işe yaradığını düşünmüyorum olay her zaman donanımda bitiyor.
asla tam doğru denemez.

Örnek: Eski laptop'a bu eski mikrofonu taktığımda asla kullanılamaz olduğunu deneyimlemiş biriyim. Yeni masaüstü sistemimdeki B550 anakart'ın mic girişi sayesinde bu eski mikrofon mükemmel.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı