Ses Kartı ve PCI-E Problemi

Narcostic

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben Asus Rog Xonar Phoebus ses kartı aldım. Bu kartların hepsinde 'noise' problemi var. Ekran kartından gelen dalgalar 'noise' problemine yol açıyor. Her hangi bir oyuna girildiğinde kulaklığın sesi yüksek olduğunda duyulan rahatsız edici sesler veriyor. Özellikle de mikrofon kullanıldığında karşı taraf bu gürültüleri çok net duyuyor. Ama konu bu değil.
Asıl problemim; MSI z97 Gaming 7 olan anakartımda ekran kartından en uzak olan PCI-E 7 olan slota bu ses kartını yerleştirdim ve bilgisayar sorunsuz açıldı ve noise problemi tamamen ortadan kalkmıştı. Ürünü değiştirmekden kurtuldum diye sevinmiştim. Fakat bilgisayarı kapatıp tekrar açmaya çalıştığımda bilgisayar açılmıyor. Bios menüsü gelmiyor ve ekran siyah kalıyor. Kısa olan PCI-E 6 slot'una taktığımda sorunsuz açılıyor ama noise problemi baş ağrıtıcı şekilde devam ediyor. PCI-E 7 slotu uzun bir slot. Yani ekran kartı takılabilen slot'lardan.
Acaba benim anakartım, uzun slotlara ses kartımı taktığımda neden bilgisayarımın açılmasına engel oluyor? Uzun slot'a ses kartı taktığımda, anakartım bunu ekran kartı zannedip herhangi bir çakışmaya mı sebebiyet veriyor? MSI anakartımda BIOS içinden bu probleme herhangi bir çözüm bulabilir miyim?
Lütfen birisi bu derdime çare olsun.
Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı