Ses kartı almaya gerek var mı?

Gigabyte G1 Sniper modellerinde bütün ses yongaları çok çok sağlam. Son nesil Realtek ALC1150 tabanlı hemde. Amfi değiştirilebilir AMP UP teknolojisi var altın kaplama ürünler var içeriğinde.

Bence yok. Ses kartı olan kulaklık yada ses sistemi al yeter. Mesele bende Razer C. 7+1 var kendi ses kartı içinde. Böyle şeyleri takip et derim.

Yinede almak istersen Gaming Anakart'lar ile ses kartlarının karşılaştırmalarını incele.

Bence yok. Ses kartı olan kulaklık yada ses sistemi al yeter. Mesele bende Razer C. 7+1 var kendi ses kartı içinde. Böyle şeyleri takip et derim.

Yinede almak istersen Gaming Anakart'lar ile ses kartlarının karşılaştırmalarını incele.
Hocam kaç TL yada Dolar o model ?
Yada tavsiye edermisiniz ?

CS:GO oynuyorsanız kaliteli bir kulaklık ve ses kartı size oyunda avantaj sağlar. Ama normal bir oyuncu iseniz aşırı mücadelede gözünüz yoksa dahili ses kartı iş görür.
Cs:GO oynuyorum, M5A99X anakart kullanıyorum, STRIX 2.0 kulaklık kullanıyorum gayet rahat ses kalabiliyorum. Her anakartın ses modülü kötüdür muhakkak ses kartı almalısın olarak anlaşılması yanlış olur. Bazı ses kartları performans olarak anakartın altında kalabiliyor. Her ses kartı da anakartın ses modülünden iyi diye birşey yok. @GamerBurkay dediğimi yanlış anlama. Sadece senin söylediğin yanlış anlaşılmasın diye alıntı yaparak cevapladım. [emoji1] Tabi ki de çok üstün performanslı ses kartlarının artıları vardır. Ses kartı ile kulaklık ya da hoparlör uyumu da önemli. Üst düzey bir ses kartını telefonun içinden çıkan kulaklık ile kullanırsan veya tam tersini yaparsan bir anlam ifade etmez. Razer Kraken 7.1 gibi kulaklıklar ile kullanırsan tam performans alırsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı