Ses kartı önemli midir?

festhh

Hectopat
Yer
Tunceli
HyperX Cloud Alpha almayı planlıyorum çok fazla konu okudum ve herkes ses kartı önemli değil diyerek ses kartsız modellere yönlendirmiş.
Anakartım: Easynote TE69kb internette anakartın resmi bile yok. Eski yani.
Harici ses kartı almalı mıyım, ya da ses kartlı bir kulaklık mı, almalıyım yoksa ses kartsız olur mu?

Ses kartlari bence muzik yapimcilari icin uretilmis bir sey. Almaniz para kaybi olur mu olmaz mi bilemem ama ekstra masraf cikartmaktansa almamak daha mantikli.

HyperX Cloud Alpha almayı planlıyorum çok fazla konu okudum ve herkes ses kartı önemli değil diyerek ses kartsız modellere yönlendirmiş.
Anakartım: Easynote TE69kb internette anakartın resmi bile yok. Eski yani.
Harici ses kartı almalı mıyım, ya da ses kartlı bir kulaklık mı, almalıyım yoksa ses kartsız olur mu?
Ustam kaliteli bir şey alıcaksanız para dökmeniz gerekir. Anladığım kadarıyla müzikle de uğraşmıyorsunuz. Cs Go,Pubg gibi oyunlar da ses kasmak için alıyorsanız ses kartına vereceğiniz parayı 7.1 lik kulaklıklara yönelin çok daha faydalı olur.

Ustam kaliteli bir şey alıcaksanız para dökmeniz gerekir. Anladığım kadarıyla müzikle de uğraşmıyorsunuz. Cs Go,Pubg gibi oyunlar da ses kasmak için alıyorsanız ses kartına vereceğiniz parayı 7.1 lik kulaklıklara yönelin çok daha faydalı olur.
Örnek olarak ne alabilirim hocam ?
Bir sürü kulaklık önerildi şimdiye kadar biri iyi derken biri çöp diyor.

Ses kartı tabiki de önemli kim önemli değil diyor? Örneğin eski g41-31 ana kartlara yeni nesil bir kulaklık al tam verimi alamazsınız bu yüzden kendi ses kartı olan bi model çok daha iyi olur sizin anakarta bakmadım ama kendi ses yoncası var eskiyse ses kartlı kulaklık almanız daha mantıklı olur. Yukarıda verdiğim örneği de bizzat yaşadım eski g31-41 chipsetli ve 2. nesil anakartlarda bazılarında az ses geliyordu sorun ses yoncalarındaydı anakart değişince çözüldü.

Ses kartı tabiki de önemli kim önemli değil diyor? Örneğin eski g41-31 ana kartlara yeni nesil bir kulaklık al tam verimi alamazsınız bu yüzden kendi ses kartı olan bi model çok daha iyi olur sizin anakarta bakmadım ama kendi ses yoncası var eskiyse ses kartlı kulaklık almanız daha mantıklı olur. Yukarıda verdiğim örneği de bizzat yaşadım eski g31-41 chipsetli ve 2. nesil anakartlarda bazılarında az ses geliyordu sorun ses yoncalarındaydı anakart değişince çözüldü.
Ses kartlı modellere yöneleceğim biraz araştırayım.
Peki ben Cloud Alpha' ya aşağıdaki ses kartını taksam önerenler var.

Son düzenleme:
Ses kartlı modellere yöneleceğim biraz araştırayım.
Cloud II ve Arctis 5 kullandım öneririm ikisi de güzeldir. Arctis 5 2019 edition alacaksan bunu al diğerleri kötü.

Eskiden anakart üzerindeki ses kartını kullanıyordum (Msi H170 Gaming M3) abim müzik işi ile uğarşıyordu biz de kararlaştırdık ve Creative Sound Blaster Z almaya karar verdik, en ucuzu nanokatalog idi 450 TL ile aldık.
Kartın en iyi olduğu nokta ne diye soracak olursanız cevabım ; Film.

8 Kanal Dolby Atmos zevkini size yaşatıyor, izlerken adeta oradaymış gibi hissediyorsunuz.
Oyun için Scout Mode seçeneği var, ayak seslerini çoğaltıyor, internette test videoları var bakabilirsiniz.

Kartı herkese tavsiye ederim.
Amacınız ne ise Oyun, Film, Müzik vs. Hepsine uygundur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı