Ses Kartı Sesleri Daha İyi Duymayı Sağlar mı?

Aslında hiçbir sıkıntı yaşamadım da ileriye dönük ve M.2 desteği olmaması dışında herhangi bir sorunum yok.
Ben m.2 desteği olmasına dikkat ettim. Aldığım zamanda m.2 destekli en ucuz am4 kart buydu. Bu yüzden bunu aldım. Hiçbir problem yaşamadım ve hiçbir yüksek kart özelliğinin eksikliğini hissetmiyorum. OC yapmayacağınız sürece bence efsane bir kart. :)

Ben M.2 desteği olmasına dikkat ettim. Aldığım zamanda M.2 destekli en ucuz AM4 kart buydu. Bu yüzden bunu aldım. Hiçbir problem yaşamadım ve hiçbir yüksek kart özelliğinin eksikliğini hissetmiyorum. OC yapmayacağınız sürece bence efsane bir kart.:)

Overclocktan anlamıyorum anlasamda yapmam zaten. Şu an yetiyor. Seviyorum kasamı o kadar emek verdim alırken. Sadece bir tane 8 GB RAM daha taksam yeter.

Anakartınız çok kötü değilse ses kartı almanıza gerek yok. Hatta alacağınız kötü ses kartı ses kalitenizde düşme bile sağlayabilir.
Ses kartından daha önemli olan kulaklık kalitesi. Eğer 50 TL'lik Rampage kulaklıkla iyi duymak için ses kartı alırsanız hiçbir faydasını görmezsiniz.

Tabi kulaklığınız en kaliteli kulaklıklardansa belki ses kartı alınabilir. Ancak profesyonel oyuncuların bile aldığını görmedim ben. Sadece içerik üreticileri ve daha çok müzik gibi işler ile uğraşan kişiler alıyor diye biliyorum.

Anakartınız kötüyse de anakart almanızı tavsiye ederim.

Anakartınız çok kötü değilse ses kartı almanıza gerek yok. Hatta alacağınız kötü ses kartı ses kalitenizde düşme bile sağlayabilir.
Ses kartından daha önemli olan kulaklık kalitesi. Eğer 50 TL'lik Rampage kulaklıkla iyi duymak için ses kartı alırsanız hiçbir faydasını görmezsiniz.

Tabi kulaklığınız en kaliteli kulaklıklardansa belki ses kartı alınabilir. Ancak profesyonel oyuncuların bile aldığını görmedim ben. Sadece içerik üreticileri ve daha çok müzik gibi işler ile uğraşan kişiler alıyor diye biliyorum.

Anakartınız kötüyse de anakart almanızı tavsiye ederim.

Kulaklığım sistemin yanında hediye gelmişti. James Donkey 720. Gayet memnunumda aklım yayınlardaki sese takılmıştı oyun içi birkaç ses ayarı yapacağım.

Arkadaşlar merhabalar. Mesela ses kartımız çok iyi. Bu oyunlarda ayak seslerini falan daha iyi duymamızı sağlar mı? Yayıncıların yayınlarını izliyorum, orada ayak sesini çok net alıyorum ama oyunda bu sesleri çok rahat alamıyorum. Anakartım ASUS Prime A320M-F. Anakarttan kaynaklı mı? Harici bir ses kartı aldım diyelim, oyunlardaki sesler daha netleşir mi? Ayrıca James Donkey 720 7.1 kulaklığım var. 7.1 sanal özelliğinden tam faydalanmak için harici ses kartı gerekir mi?
Ses kartları harici ve dahili olur. Dahili PCI Express slotuna takılır, harici USB protuna takılır. Ben Z370 anakartın ses yongasından hiç memnun değilim, harici ses kartı çok daha iyi ses veriyor. En üst seviye anakartlar dahi iyi bir ses kartı düzeyinde ses vermez. Senin anakartın "A" giriş seviyesi, muhtemelen en ucuz yonga kullanılmıştır.
Ses yongası sistemden etkilenmemesi için olabildiğince ayrı olmalıdır. O yüzden anakartlarda ses yongası hep kıyıya, köşeye konulur. Harici ses kartı sesi çok etkiliyor.
Cloud 2'nin yanında gelen USB ses kartını kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Kessinlikle etkiler, ama ses olayı 50 lira vereyim de tüm sorunlar çözülsün denen bir olay değil resmen yeni bir evren. çok derin analizleri yapan manyaklar var hobi gibi bir şey. 1000 dolarlık bir kulaklık, mutlaka en az kulaklıkla eşdeğer veya daha pahalı ücrette bir amfi, uzatma kablosu alınıcaksa saf gümüş kablo alınmalı. Bunlar aslında CS:GO oynamak için falan değil internetten son kalite kayıpsız - kusursuz müzik dinlemek için ama madem konuyu zengin yabancı yayıncılardan açtınız evet durum böyle. Müzik dinlerken orgazm geçireceğiniz gibi CS:GO dada diğer oyuncuların kalp atışlarını duyabilirsiniz bu şekilde. Ama Türkiye'deki herhangi birinin bütçesi buna yetmez tavsiye etmem yani. İdare edin. Arkadaşların da söylediği gibi ucuza alınan bir ses kartı ya da amfisi sizin anakartınızdan daha da kötü olacaktır büyük ihtimalle. Kulaklığınız da Türkiye'ye göre güzel bir kulaklık ama yabancı ülkede satışı 20 25 dolar falan. E doğal olarak o kadar oluyor. Coğrafya kaderdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı