Ses kartı taktıktan sonra sistem açılmıyor

RAM
16 GB (2x8) G.Skill Ripjaws
SSD veya HDD modeli
Corsair MP 500 12 GB M.2 SSD
Ekran kartı
Asus tuf 1660 6gb 3fanlı
Anakart
MSI H170 Gaming M3
İşlemci
İntelCore i5 6500 3.20GHz 1151 pin
2 gün önce NZXT C650 model 650watt PSU taktım eski PSU RDR 2 gibi oyunlarda bilgisayarı yeniden başlatıyordu. PSU'yu değiştirdim dün sabah bir şey yoktu akşam kulaklıktan cızırtı gelmeye başladı. Yüksek seste daha fazla geliyor ben de kulaklığı telefona ve farklı bir PC de denedim. Kulaklıkta bir sıkıntı yok anakartın arkasında ses uzatma kablosu ile kullanıyorum bir tane 6 kanalı ses kartı buldum. Onu anakarta taktım ama PC açılmadı. Ben de ses kartını söküp denedim gene olmadı BIOS pili 2025'di normalde 2032 olması gerekiyor sanırım 2025'i söküp 2032 taktım yine açılmadı. Şu an açılmıyor ne yapabilirim?

IMG_20231210_170016.png

indir.jpeg

images.jpeg

RAM'leri söküp takmayı denemedim.
Hiçbir tepki yok ekran kartına elektik geliyor ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartında kısa devre olabilir, zaten iyi bir kulaklığınız varsa büyük ihtimal ses kalitesi kötü gelecektir size. Usb ses kartlarına bakabilirsiniz.

Rockstar GTA 6'nın Online versiyonuna para yatırdığını biliyoruz. Fiyatı yüksek yaparlarsa mantıksız olur çünkü alıcısı az olur. Fiyatı düşük tutup Online kısmının oynanıp asıl paranın oradan kazanılmasını isteyecekler bence.

Yanlış yere yazmışsın 😁

Ses kartında kısa devre olabilir, zaten iyi bir kulaklığınız varsa büyük ihtimal ses kalitesi kötü gelecektir size. USB ses kartlarına bakabilirsiniz.

Evet ama ses kartını çıkarttım bilgisayar açılmıyor elektrik ekran kartında var ama açılmıyor PC.

Yanlış yere yazmışsın 😁

Evet ama ses kartını çıkarttım bilgisayar açılmıyor elektrik ekran kartında var ama açılmıyor PC.

Hocam kötü olan kısmı düşünmek istemiyorum, anakart kısa devreye düşmüş olabilir, PSU'yu söküp açma tuşuna bir 15 sn basıp tekrar fişe takıp deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı