Ekran kartı taktıktan sonra BIOS açılmıyor

VialseTR

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Amatör İç Mimar
Merhaba arkadaşlar. Yeni ekran kartı aldım. Oradan beri BIOS'a giremiyorum. Bilgisayar açma tuşuna basıyorum. Klavye ışıkları yanıyor. Del F2 F8 F9 gibi bütün BIOS tuşlarına basıyorum. Ama direkt masaüstü geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Not: Dönüştürücü kullanıyorum.
DVI-VGA dönüştürü kullanıyorum.

ESC, F11 gibi tuşları denediniz mi?
Veya hiç uğraşmayın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Recep abim gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Shift basılı tutarken Yeniden Başlat > Sorun Giderme > Tam hatırlamıyorum UEFI bir şeyler olması lazım ona basarsanız Bios'a girer.
maxresdefault.jpg

Merhaba arkadaşlar. Yeni ekran kartı aldım. Oradan beri BIOS'a giremiyorum. Bilgisayar açma tuşuna basıyorum. Klavye ışıkları yanıyor. Del F2 F8 F9 gibi bütün BIOS tuşlarına basıyorum. Ama direkt masaüstü geliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Not: Dönüştürücü kullanıyorum.
DVI-VGA dönüştürü kullanıyorum.
Bütün tuşları denediniz peki önceden ekran kartı kullanıyor muydunuz? İşlemcinin ekran kartı destekliyor ise harici ekran kartını çıkarıp denediğiniz zaman çalışıyor değil mi? Belki harici ekran kartını desteklemediği için olabilir. Anakart ve ekran kartı nedir?

Evet hocam bütün tuşları denedim anakarta bağladığım zaman ekran geliyor.
Ama yeni taktığım RX 470'i bağlayınca BIOS'a giremiyorum. Ekran sadece Windows açılırken geliyor bunun sebebi ne olabilir?

Bütün tuşları denediniz peki önceden ekran kartı kullanıyor muydunuz? İşlemcinin ekran kartı destekliyor ise harici ekran kartını çıkarıp denediğiniz zaman çalışıyor değil mi? Belki harici ekran kartını desteklemediği için olabilir. Anakart ve ekran kartı nedir?

Ankarat: B450 S2M
Ekran kartı: Nitro RX470 8 GB

Shift basılı tutarken Yeniden Başlat > Sorun Giderme > Tam hatırlamıyorum UEFI bir şeyler olması lazım ona basarsanız BIOS'a girer.Eki Görüntüle 1888886

Denedim hocam direk masaüstüne geliyor.

Hocam biraz araştırdım ekran kartının içindeki yazılım ile kaynaklı olabileceğini buldum. 2. el mi almıştınız ekran kartını? Eğer öyleyse kartın içindeki yazılım ile oynama yapmış olabilirler.

Hocam biraz araştırdım ekran kartının içindeki yazılım ile kaynaklı olabileceğini buldum. 2. el mi almıştınız ekran kartını? Eğer öyleyse kartın içindeki yazılım ile oynama yapmış olabilirler.

Evet hocam 2.el aldım, ama hiç içi dahi açılmamış bir kart nasıl yazılım ile oynayabilirler?

Anakarttan görüntü alıp, BIOS'a girin, Fast boot u kapatın, CSM kapalıysa açın.

Denedim hocam hala aynı tahminimce APU işlemciden kaynaklı.

Denedim hocam direk masaüstüne geliyor.
Gelemez. Shift ile bilgisayarı başlatırsan doğruydan masaüstüne gelemez. Nokta.

Denedim hocam hala aynı tahminimce APU işlemciden kaynaklı.
Görüntü çıkışı ekran kartına bağlı ise APU ile bir alakası olmaz.

Erkan kartı üstünde switch varsa onunla BIOS modunu değiştirmeyi dene. Hiçbiri olmazsa BIOS sıfırla...

Yeni konular

Geri
Yukarı