Ses kartı USB'li kulaklığı etkiler mi?

Blaqua34TR

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Arctis 5 7.1 2019 Edition kullanıyorum.
Bir de xonar ae souncard'ım var. Arctis 5 USB girişli. Acaba soundcard'ım kulaklığıma etki eder mi? Eğer etmiyorsa nasıl ettirebilirim?
Bir de Arctis 5 in kendi ses kartı olduğunu biliyorum. Ama ben xonar soundcard'ı kullanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ses kartının amacı dijital sesi analoğa dönüştürüp kulaklığa iletmektir. Ama USB kulaklık kullanıldığında bilgisayarından kulaklığa iletilen veri hala dijital veri olarak sayılmakta ve kulaklık içerisinde analoğa dönüştürülüp ses çıkışı olarak verilmekte.

Bu durum göz önünde bulundurulduğunda istediğin şeyi yapabileceğini sanmıyorum.

Senin istediğin şeyi yapabilmen için ses kartının ve kulaklığının bu istek düşünülerek üretilmiş olması gerekmekteydi. Böyle bir şeyi yapan üretici olduğunu sanmıyorum.

Arkadaşlar Arctis 5 7.1 2019 Edition kullanıyorum.
Bir de xonar ae souncard'ım var. Arctis 5 USB girişli. Acaba soundcard'ım kulaklığıma etki eder mi? Eğer etmiyorsa nasıl ettirebilirim?
Bir de Arctis 5 in kendi ses kartı olduğunu biliyorum. Ama ben xonar soundcard'ı kullanmak istiyorum.

Kulaklığınızın sadece ve sadece USB bağlantı arayüzü varsa, Emou'nun da çok güzel açıkladığı gibi bilgisayarınızdaki başka herhangi bir ses kartının vereceği analog ses sinyalini kulaklığınıza iletemezsiniz. Bunun için kulaklığınızın analog sinyalleri taşıyan bir arayüz ve konnektöre sahip olması gerekir. Örneğin 3.5 mm jak, bu türden bir arayüzdür. Aksi halde USB bağlantısı üzerinden sadece dijital sinyal iletilir ve kulaklığınızın içerisindeki dijital-analog dönüştürücü (DAC) sayesinde analog ses elde edersiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı