Ses kaydı için mikrofon tavsiyesi

• Konuyu başlatan Silinen üye 185173
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 1B
Jack çıkışlı istediğinize göre bilgisayar üzerindeki ses kartına direkt olarak bağlayacaksınız. Bu durumda mikrofona 500-600 TL vermek son derece anlamsız olacaktır. Çünkü orta seviye de olsa düzgün bir ses kartı olmadan o mikrofon çok bir işe yaramaz. Hatta 20-30 liraya alacağınız sıradan bir jack mikrofon ile aynı sonuçları bile verebilir.

Jack çıkışlı istediğinize göre bilgisayar üzerindeki ses kartına direkt olarak bağlayacaksınız. Bu durumda mikrofona 500-600 TL vermek son derece anlamsız olacaktır. Çünkü orta seviye de olsa düzgün bir ses kartı olmadan o mikrofon çok bir işe yaramaz. Hatta 20-30 liraya alacağınız sıradan bir jack mikrofon ile aynı sonuçları bile verebilir.

Ses kartı alacağım aklımda şu ikisinden biri var;
Scarlett Solo: Tıkla
Asus Xonax AE: Tıkla

Ses kartı alacağım aklımda şu ikisinden biri var;
Scarlett Solo: Tıkla
Asus Xonax AE: Tıkla

Ben Scarlett Solo kullanıyorum. Kendi çapımda müzik prodüksiyon ile uğraşıyorum. Tek ses kartı olarak almak yerine paket alabilirsiniz. İçinden çıkan mikrofon ve kulaklık bence fiyata göre iyi. Bu arada Gen 3 olanlardan almanızı tavsiye ederim. Diğerlerini ben kullanmadım ama Gen 2'de falan olan sorunlar Gen 3 ile düzeltildi diye bir bilgi edinmiştim. link

Arkadaş Aliexpress linkini ürünü göstermek amaçlı koymuştur diye düşünmüştüm. Yoksa bu ürün Aliexpress'ten alınmaz tabi ki. Infomusic'te ürün 695 TL. Aliexpress'ten almanın bir avantajı yok hatta dezavantajı olur gümrük vs.

Maşa dururken mangaldaki kömürü elle almak...

Ben size Gen.3 için dore müzik linkini verdim.

3 gün sonrski başlık: "Aliexpress'ten aldığım ses kartı gümrüğe takıldı!"

Gençleri anlamıyorum...
Arkadaş Aliexpress linkini ürünü göstermek amaçlı koymuştur diye düşünmüştüm. Yoksa bu ürün Aliexpress'ten alınmaz tabi ki. Infomusic'te ürün 695 TL. Aliexpress'ten almanın bir avantajı yok hatta dezavantajı olur gümrük vs.
Aliexpress linkini örnek olarak verdim. Scarlett Solo ile Asus Xonax arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?

Aliexpress linkini örnek olarak verdim. Scarlett Solo ile Asus Xonax arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim?

Aslında ikisi bence karşılaştırma yapılabilecek sınıfta olan ses kartları değil. Asus olan bilgisayar anakartına takılan normal bir bilgisayar dahili donanımı anladığım kadarıyla. Scarlett Solo ise müzik üretim alanında kullanılan gitar vs girişleri olan harici USB bir donanım. Bence ses kaydı yapacaksanız genel dünya standartlarında mikrofon girişi olan Scarlett Solo almalısınız.

Aslında ikisi bence karşılaştırma yapılabilecek sınıfta olan ses kartları değil. Asus olan bilgisayar anakartına takılan normal bir bilgisayar dahili donanımı anladığım kadarıyla. Scarlett Solo ise müzik üretim alanında kullanılan gitar vs girişleri olan harici USB bir donanım. Bence ses kaydı yapacaksanız genel dünya standartlarında mikrofon girişi olan Scarlett Solo almalısınız.
Tamam, teşekkürler. Amacım şarkı söylemek falan değil ses kaydı almak zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı