Ses kayıtlarını belli etmeden birleştiren program önerisi

O yüzden, ben de takıldığım yerden sonrasını ayrıca kaydedip, iki dosyayı (ya da kaç tane ayrı dosyada kaydedebilirsem) anlaşılmayacak şekilde tek dosya yapmak istiyorum.
Bunun yerine aynı kayıtta takıldığın yer olursa tekrar oku. Ancak şöyle yapman lazım, bir kelimede takıldığında o cümleyi baştan okuman lazım. Daha sonra noktalarda beklediğin aralığı kullanarak hatalı yerlerini kesersin.

Tık diye bir ses geliyor sanki
Benim dediğim gibi değil, kendi yönteminle yapacaksan da son çıkan dosyadaki tık sesini seçerek sil :)

Son düzenleme:
Bunun yerine aynı kayıtta takıldığın yer olursa tekrar oku. Ancak şöyle yapman lazım, bir kelimede takıldığında o cümleyi baştan okuman lazım. Daha sonra noktalarda beklediğin aralığı kullanarak hatalı yerlerini kesersin.

Benim dediğim gibi değil, kendi yönteminle yapacaksan da son çıkan dosyadaki tık sesini seçerek sil :)

Audacity ile mi diyorsunuz siz de? Bu dediginizi denemistim. O programla aradan ses kesince de yine tik sesi oluyor.

Dolayisiyla tik sesini yok edemiyorum. Yok etsem, kalan ikisi birlesirken yine ayni ses ekleniyor.

Audacity ile mi diyorsunuz siz de? Bu dediginizi denemistim. O programla aradan ses kesince de yine tik sesi oluyor.

Dolayisiyla tik sesini yok edemiyorum. Yok etsem, kalan ikisi birlesirken yine ayni ses ekleniyor.
Arka plan gürültüsünün değişme sesini diyor olabilir misiniz? Gürültü var mı kayıtta?

Varsa yok etmeye çalışın. Adobe bunun için podcast falan bir şey yapmıştı.

Arka plan gürültüsünün değişme sesini diyor olabilir misiniz? Gürültü var mı kayıtta?

Varsa yok etmeye çalışın. Adobe bunun için podcast falan bir şey yapmıştı.

Arkaplanda hic ses yok. Sadece kayittan kaynaklanan hisirtimsi ufak ses.

Ama kesip yapistirinca kesinlikle belli eden bir tiklama gibi ses oluyor maalesef.

Şimdi şöyle bir durum var, adobe markasının üretmiş olduğu bir yapay zeka var, henüz beta aşamasında, linki bırakıyorum; Enhance Speech from Adobe | Free AI filter for cleaning up spoken audio sesi birleştirdikten sonra buraya atın yeni kaydı belki istediğiniz sonucu alırsınız...

Benim sesimi netlestirip/yukseltip, genel hisirtiyi bi tik yok ettigi icin, birlestirme sesinde de bir tik azalma oldu. Ama yine de var.

Tesekkurler.

Bu Adobe ile bile hal boyleyken, acaba imkansizi mi ariyorum ne dersiniz?

Konuyu acarken; boyle zor bir islem olacagini tahmin etmemistim.Yani bir cok yolu vardir diye dusunmustum.

Geri
Yukarı