Ses simgesinin üstünde çarpı işareti var

Mucahıt Alı

Hectopat
Daha fazla  
Selamun Aleyküm, benim ses simgemin üzerinde çarpı işareti var ve DxDiag'a baktığımda Ses kartı bulunamadı yazıyor. Lakin ben hoparlörümü düzgün bağladıgımdan eminim. Bunu boot'tan enable-disable yaptım sonuc değişmedi ve driverlerini da kurmama rağmen sonuc aynı Ses kartı bulunamadı. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir ve ayrıca aygıt yöneticisinde 9 tane bilinmeyen aygıt gösteriyor. Bunların sekiz tanesinin kimliği ''
HDAUDIO\FUNC_08&VEN_10EC&DEV_066A&SUBSYS_00000008&REV_1001 ''
'' HDAUDIO\FUNC_09&VEN_10EC&DEV_066A&SUBSYS_00000008&REV_1001 ''

• Anakart: P5LD2-x
  • Ekran kartı: Nvidia Geforce GT 430
  • İşlemci: Intel (R) Core (TM) 2 DUO CPU
  • Direct sürümü: Direct11
Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bilgisayarımda hiç ses yok, kulaklık takıyorum sonuc yine aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.
Teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi abi sıkıntı şurada hoparlör takılı olmasına rağmen hoparlör gözükmüyor ses denetiminde. Abiciğim bilgisayara format atıp windows 7 ultimate kurduktan bu zamana ses çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakşimdi Driver(ses sürücüsü) yüklenmemiş . Aygıt yöneticisinde sarı ünlem işaretli olan aygıtları tek tek googlede aratıp indir kur düzelir. Her format sonrası bu gerekli

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı