Ses sistemi ve ev sinema ses sitemi farkı

Mustafa Karataş

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir çok merak ettiğim bir konuya değinmek istiyorum. PC için ses sistemi almak istiyorum, bunun için 2.el ses sistemlerine bakarken sinema ses sistemlerini'de inceledim bir süre. Fakat ikisinin farkını tam olarak hayla anlamış değilim. Sizden isteğim PC ses sistemi ve ev sinema sisteminin farklarını, ev sinema sisteminin PC için avantaj ve dezavantajlarını, PC'de ev sinema sistemini kullanırsam ses sistemlerindeki gibi BASS sesi alabilir miyim? BASS benim için önemli. Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müzik için stereo sistemler tercih edilirken, ev sinema sistemi için 5.1, 7.1 gibi sistemler tercih ediliyor. Çok üst düzey bir sistem almayacaksanız belirli bir bütçeye kadar kullanım amacına göre arada ciddi farklar oluşmayacaktır.

5.1 ev sinema sistemini PC'de kullanabilirsiniz. Bir dezavantajı yoktur.

Müzik için stereo sistemler tercih edilirken, ev sinema sistemi için 5.1, 7.1 gibi sistemler tercih ediliyor. Çok üst düzey bir sistem almayacaksanız belirli bir bütçeye kadar kullanım amacına göre arada ciddi farklar oluşmayacaktır.

5.1 ev sinema sistemini PC'de kullanabilirsiniz. Bir dezavantajı yoktur.

Peki şöyle bir soru ekleyeyim bu cevaba. Öncelikle cevap için teşekkür ederim. 200 liraya Philips 2+1 ses sistemi mi? yoksa 250 liraya Lg 5+1 ev sinema sistemi mi ?

Fiyatlar 2.el fiyatıdır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı