Ses sisteminde röle yanması sonucu çalışmıyor

emretpcux

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. 5+1 bir sistemim var. Premier pht-3750. hoparlör değişimi yapmak için çalışırken 2 adet çıkışı kısa devre sonucu yaktım. Şu anda o uçlar herhangi hoparlör bağladığımda yüksek sesli bir cızırtı yapıyor. Daha sonra bir elektronikçiye göstermek üzere o çıkışları iptal edip kullanmaya devam ettim. İçinden koku geliyordu bunu sonradan fark ettim. Arkası aşırı derecede ısınmıştı. İçini açtığımda bir rölenin çok sıcak olduğunu fark ettim. Daha sonra sorunu anlayıp çalıştırmama kararı aldım daha fazla zarar vermesin diye. Topladığımda tekrar denedim ve 1 çıkış sesi hiç vermemeye başladı. Yani 2 çıkış ben yaktım 1 diğeri sonradan çalışmamaya başladı. Acaba bu diğer yanan çıkış o şekilde çalıştırdığım için yanmış olabilir mi? Sizce röleyi yaptırırsam çıkışlar düzelir mi? Diğer çıkışlarda bir problem yok ama çalıştırınca koku gelmeye başlıyor. Röle değiştiğinde eski haline döner mi sizce? Ve ortalama ne kadar masraf çıkar tahminen değer mi? Köyde yaşadığım için götürmekte biraz sorun yaşıyorum. Bu yüzden burada sormak istedim. Bir de en son attığım resimdeki direnç sizce yanık mı yoksa boya falan mıdır?

IMG_20230102_191333.jpg

IMG_20230102_191454.jpg

IMG_20230102_191521.jpg

IMG_20230102_191506.jpg

Geri
Yukarı