Ses sistemini açınca monitör kapanıp açılıyor

Gamekiller

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açıkken 5+1 ses sistemimi açmak için tuşuna bastıgımda mönitör kapanıp açılıyor. Klavyenin ışıkları sönüp geri geliyor neden kaynaklı olabilir? Ev eski bina.

R5 2600
ROG STRIX 1660 Ti
16 GB RAM
VS550+ PSU
AOC G2590VXQ monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimal ev içi tesisatınızın yeterli olmamasından kaynaklanıyordur. Odada bulunan prize başka elektrikli alet (süpürge vb) takıncada oluyor mu?

Büyük ihtimal ev içi tesisatınızın yeterli olmamasından kaynaklanıyordur. Odada bulunan prize başka elektrikli alet (süpürge vb) takıncada oluyor mu?
İlk ses sistemine başka odadan kablo çektim sorun olmadı. Sonra bilgisayar açıkken blender getirdim denedim sıkıntı olmadı yine anlamadım ses sistemi ile birlikte aynı prize takınca ses sisteminin tuşa basınca mönitör gidip geliyor
Topraklama yetersizliğinden sanırım. Annemgilin evde salonun ışığını açınca da televizyon açılırdı.
zarar verirmi peki?
2 3 aydır kullanıyorum bu şekilde sorun yaşamadım

Bizim evin mutfakta standart olarak takılı olan cihazlar TV, set üstü ocağın ateşlemek için prizi ve bulaşıktan bulaşığa açılan kettle (ketıl yani 🙂). Ancak ben ara sıra laptop'u TV'ye bağlıyorum. Haliyle güç kablosunuda mutfağa takıyorum. TV + PC açıkken başka birşeyi prize takarsam anlık voltaj düşüyor ve TV ekranı gidip geri geliyor. Şimdilik bir arıza yapan cihaz olmadı ama ilerliyen vakitte ne olur bilemem. Not: TV'de akım korumalı priz takılı ekran gidip gelme sebebinin o olcağını düşünüyorum.

İlk ses sistemine başka odadan kablo çektim sorun olmadı. Sonra bilgisayar açıkken blender getirdim denedim sıkıntı olmadı yine anlamadım ses sistemi ile birlikte aynı prize takınca ses sisteminin tuşa basınca mönitör gidip geliyor

zarar verirmi peki?
2 3 aydır kullanıyorum bu şekilde sorun yaşamadım
Bende 2+1 hoparlör kullanıyorum. Ne zaman kapatıp açsam aynı şey oluyor. Bu yüzden kenara ayırdım. Siz sorunu çözebildiniz mi ve zararı oldu mu?

Geri
Yukarı