Çözüldü Ses sürücüsü nasıl güncellenir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Leon Dayı

Hectopat
Makaleler
9
Yer
İstanbul, Türkiye
Ses sürücüsü büyük ihtimalle Realtek HD Audio driver. Peki nasıl güncelleme yapabilirim? Arçelik'in 2010 PC'sinden kalan hoparlör kullanıyorum. Aşağıya resim bırakıyorum.

1666014873353.png

Çözüm
Araştırdığımda bu çıktı. Bir sorun olursa sorumluluk kabul etmiyorum.

Direk indir mi diyeceğim? Yoksa benimki eski mi oluyor?

Ses bileşenleri için "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmına bakmak gerek. Oradaki High Definition Audio Aygıtı ve USB Sound Device'ın donanım kimliklerini gönderirsen daha iyi yardımcı olunur.

Bu iletinde "Ses girişleri ve çıkışları" kısmındaki bileşenin kimliğini göndermişsin. Bize lazım olan ise "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmındaki High Definition Audio Aygıtı ve USB Sound Device'ın kimlikleri.

Bir de hangi işletim sistemini kullandığını belirtirsen iyi olur.

Ses bileşenleri için "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmına bakmak gerek. Oradaki High Definition Audio Aygıtı ve USB Sound Device'ın donanım kimliklerini gönderirsen daha iyi yardımcı olunur.

Bu iletinde "Ses girişleri ve çıkışları" kısmındaki bileşenin kimliğini göndermişsin. Bize lazım olan ise "Ses, video ve oyun denetleyicileri" kısmındaki High Definition Audio Aygıtı ve USB Sound Device'ın kimlikleri.

Bir de hangi işletim sistemini kullandığını belirtirsen iyi olur.

Buyurun. Windows 10 21H2 kullanıyorum. @Evil Belief @R6n

Ekran görüntüsü 2022-10-18 075202.png

Ekran görüntüsü 2022-10-18 075258.png

Son düzenleme:
Hocam pek hakim olduğum bir konu değil ama imleçle seçili olan yazıya sağ tıklayıp kopyalayıp Google'a yapıştırın, Windows 10 uyumlu Driver'ın linki ilk sıralardaki sonuçlarda mutlaka çıkacaktır. Onu indirip kurunca olması lazım. Bende genelde oluyor bu şekilde.

Bunu USB\VID_0D8C&PID_0102&MI_00 için sürücüler buldum. Fakat Windows 10 yazmıyor. Windows 7 ve altı mevcut. Bunun kendi sitesi yok mu?

Bunu USB\VID_0D8C&PID_0102&MI_00 için sürücüler buldum. Fakat Windows 10 yazmıyor. Windows 7 ve altı mevcut. Bunun kendi sitesi yok mu?

Bilgisayarınız masaüstü ise anakart üreticisinin, dizüstü ise direkt markanın sitesinde olması lazım aslında. Eğer Windows 7'den daha günceli orada bile bulunmuyorsa W7 sürücüsünü kurmayı deneyin, Windows 10'da geriye dönük driverlara uyumluluk var diye biliyorum.

Bilgisayarınız masaüstü ise anakart üreticisinin, dizüstü ise direkt markanın sitesinde olması lazım aslında. Eğer Windows 7'den daha günceli orada bile bulunmuyorsa W7 sürücüsünü kurmayı deneyin, Windows 10'da geriye dönük driverlara uyumluluk var diye biliyorum.

İşlemci Intel. Anakart üreticisi Gigabyte Technology Co. LTD. - H55M-S2H. Buradakini indirsem olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı