Ses yüksekliği eşitleme ayarı nasıl aktif edilir?

KuaNTüRK

Kilopat
Daha fazla  
Gigabyte'ın anakartıma uygun Realtek HD Audio driverını sitesinden indirdim ancak benim istediğim ses yüksekliği eşitleme ayarı.

Bu seçeneği ne yaparsam açabilir veya yükleyebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

ses.jpg

Ekran Görüntüsü (49).jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Denemekten zarar gelmez söyleyin lütfen.

İlk öncelikle ses kartsız kasanın ön girişine takın sonrasında Windows ses karıştırıcısı seçeneklerinden kulaklık ya da headphones seçili olacak bunlar dışında hiçbir şeyi seçme, yazılımdaki 7.1i kapat yazılımdan çıkış yap. Windows'taki uzamsal seside kapat. Bu şekilde bir deneyin sonra yazın bana.

İlk öncelikle ses kartsız kasanın ön girişine takın sonrasında Windows ses karıştırıcısı seçeneklerinden kulaklık ya da headphones seçili olacak bunlar dışında hiçbir şeyi seçme, yazılımdaki 7.1i kapat yazılımdan çıkış yap. Windows'taki uzamsal seside kapat. Bu şekilde bir deneyin sonra yazın bana.
Ön panele takınca ses biraz fark etti sanırım bu arada Kulaklık Logitech g332 kullanıyorum, 7.1 kapatmak için sanırım realtek yükleyince geliyor onu kaldırdım, bende şuan Dolby atmos var o yüzden 7.1 ayarını bulamadım, uzamsal kapalıydı

KULAKLIK.png

Son düzenleme:
Ön panele takınca ses biraz fark etti sanırım bu arada kulaklık Logitech G332 kullanıyorum, 7.1 kapatmak için sanırım realtek yükleyince geliyor onu kaldırdım, bende şu an Dolby atmos var o yüzden 7.1 ayarını bulamadım, uzamsal kapalıydı.

Eki Görüntüle 2159371

Dolby'de 7.1 var mı bilmiyorum varsa kapat bir de Dolby'den çıkış yap. Oradaki kulaklık olan Dolby'nin ve sağdaki resme bakınca hoparlör olarak gözüküyor bize kulaklık olan lazım bir de ses karıştırıcısı seçeneklerinde şu şekilde olacak.

20240126_180335.jpg

Tabii ben sistemi değiştirdiğim için, bende artık kulaklığı Realtek olarak seçiyorum.

20240126_180335.jpg

Yukarıdaki yazınızda bir şey daha gördüm oradaki geliştirmeler kısmındaki ayarları da tek tek deneyin aç kapa yaparak bazıları kaliteli sesi engelliyor.

Geri
Yukarı