Sesim çok ince

İstersen sesin ince diye cümle alemle iletişimi kes? Yapacağın bir şey yok, niye bir şey yapmak istiyorsun ki? Sesin inceyse ince, kalınsa kalın olarak kalır. Daha ergenliğe de yeni girmişsin, zamanla kalınlaşır.

Testesteron salgısı ne zaman artarsa, bacak ne zaman kıllanırsa ses de o zaman kalınlaşır. Değişmez bu olay.

Ergen sesi berbat oluyor, ince ses çok daha iyidir ondan. Kalın bir ses istiyorsan, doğru kullanmayı da bilmelisin. Ben de bir aralar deniyordum ses kontrolünü, bir süre sonra bıraktım.

Testesteron salgısı ne zaman artarsa, bacak ne zaman kıllanırsa ses de o zaman kalınlaşır. Değişmez bu olay.

Ergen sesi berbat oluyor, ince ses çok daha iyidir ondan. Kalın bir ses istiyorsan, doğru kullanmayı da bilmelisin. Ben de bir aralar deniyordum ses kontrolünü, bir süre sonra bıraktım.
Hocam bacaklarım bayağı kıllı tabii orman gibi değil ama kıllı. Zamanla değişir herhalde sesim.

Arkadaşlar merhaba. 15 yaşına gireceğim yaşıtlarımın sesi kalın ve daha iyi ama benim sesim 7 yaş bir çocuktan farksız. Ne yapabilirim? Çok sinir oluyorum ve konuşmaya utanıyorum insanlarla sesim ince diye.
Sana bir hikaye anlatayım. CS 1.6 zamanlarında modelciydim. 12-13 yaşlarımda ugraşıyordum. Serverlerde adminlik kovalıyordum. TS3'e girdim Umut adında bir abi vardı. Cloudfish her zaman çalışırdı ama oda ayarlarından dolayı sesim çok boğuk çıktığı için anladı. Neden böyle bir şey yaptığımı sordu. Olayı anlattım ve böyle şeyleleri pek takmamı söyledi. Şuan 17 yaşındayım. Sesim hala çok kalın olmasa memnunum. Yukarda bir arkadaş çok doğru yorum yapmış. Sesi çıkmayanlar var halimize şükredelim. Ek olarak bu konuşmamana engel olmasın. İlerde kafana çok takarsın. Bak bana TS3'lere girmeye korkuyordum. Velet derlerdi söverlerdi takmazdım.

Benim sesimde 15 yaşındayken fazla inceydi. Cidden konuşmak istemiyordum. Sonra, birden sesim kalınlaştı. 17 yaşındayım ve sesim şuan aşırı kalın. Belki seninde sesin kalınlaşır. Bu arada, relax ol.
Sesin kalın olması güzel veya havalı bir şey değil.

Arkadaşlar merhaba. 15 yaşına gireceğim yaşıtlarımın sesi kalın ve daha iyi ama benim sesim 7 yaş bir çocuktan farksız. Ne yapabilirim? Çok sinir oluyorum ve konuşmaya utanıyorum insanlarla sesim ince diye.

Benim de sesim kalın diye şikayetçiyim.

Çok kafaya takılacak bir durum değil. Çevrendeki arkadaşların da muhtemelen senin yaşlarında olduğu için saçma sözler söyleyebilir, dalga geçebilir. Fakat unutma hepsi henüz ergen ve bir süre sonra olgunlaşıp bu saçma davranışlarından vazgeçecekler. Herkesin farklı özellikleri vardır. Kendi kafana takmazsan başkalarının saçma düşüncelerini de umursamazsın.

Hem henüz yaşın küçük. Benim 12 yaşında sakal tıraşı olacak kadar hormon salgılayan arkadaşım da oldu, 20 yaşına kadar tek tel sakalı çıkmayan arkadaşım da. Zamanla sesin oturur.

Yeni konular

Geri
Yukarı