Sesim kalınlaştırma yöntemleri var mı?

Merhaba oncelikle, benim konum sudur. Sesim yaşıma gore cok ince. Kadin gibi cikiyor. (Ergenlige gireli oldu) Canli derste hoca bile beni kiz zannetti ve ikide bir dalga geciyorlar. Bildiginiz ses kalinlastirma yontemleri var midir? Sadece kiz gibi sesten kurtulmak istiyorum.
Daha yeni ergenlikte isen zamanla sesin kalınlaşacak. Ergenliğe gireli oldu demişsin ama bu 2 yıl mı 1 ay mı bilemeyiz. Testosteron artarsa sesin kalınlaşma şansı vardır. Bu gelecekte olur. Ama şey düşünmeyin testosteron arttırdım sesim kalınlaşacak olarak düşünmeyin. Sağlıklı beslenip spor yapın hem sağlıklı olursunuz hem testosteron artacaktır. Yani bu zamanla olacak. Sadece sen yardım edebilirsin. Benim de ara ara çatallaşıyor :D Bunlar kafaya takılacak şeyler değil. Herkeste oluyor merak etme. O kişileri hayattan çıkar. Senle dalga geçildiğinde hiç umursama arkanı dön devam et. Alışkanlık edin. Yani böyle her şeyi kafaya takma :)

@Uranhay reis sakin :D

Daha yeni ergenlikte isen zamanla sesin kalınlaşacak. Ergenliğe gireli oldu demişsin ama bu 2 yıl mı 1 ay mı bilemeyiz. Testosteron artarsa sesin kalınlaşma şansı vardır. Bu gelecekte olur. Ama şey düşünmeyin testosteron arttırdım sesim kalınlaşacak olarak düşünmeyin. Sağlıklı beslenip spor yapın hem sağlıklı olursunuz hem testosteron artacaktır. Yani bu zamanla olacak. Sadece sen yardım edebilirsin. Benim de ara ara çatallaşıyor :D bunlar kafaya takılacak şeyler değil. Herkes de oluyor merak etme. O kişileri hayattan çıkar. Senle dalga geçildiğinde hiç umursama arkanı dön devam et. Alışkanlık edin. Yani böyle her şeyi kafaya takma :)

@Uranhay reis sakin :D.

Cok teşekkür ederim.

Hocam kız gibi ses size doğuştan gelen bir özellik fakat dalga geçen arkadaşlar sonradan hayatınıza giriyor. Dalga geçenleri hayatınızdan atın, yolunuza bakın. Bu yaşlarda sorun edebilirsiniz fakat göreceksiniz 1-2 yıl sonra bu sizin için sorun olmaktan çıkacak. Benim de sesim çok kalın :).Ortaokul zamanlarında dalga geçerlerdi. Şimdi hiçbir şey olmuyor. Hatta karizmatik diyorlar.

Aynen benimki de kalın ama şikayetçi değilim.

Sınıfa giriyorum konuşarak millet aya kalkıyor seni hoca zannettik diyorlar.😎

Geri
Yukarı