Seslendirme ajansı başvurusuna geri dönüş olmuyor

youtuberadayi

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar,
Seslendirme işi için ajanslara başvuruyorum ancak geri dönüş olmuyor.
Sizce ne yapmalıyım? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herangi bir dizi, film seç
-Komple sesi kapat ve sadece kendi sesinle, Konuşan karakterleri seslendir.
-Yani binevi, Sen kendin tüm karakterleri seslendirerek, Performansın açığa çıkıyor (Dizi film sesi gelmesin sadece senin seslendirmelerin)
Ve bu videoları twitter, Youtube gibi yerlerde paylaş.
Tanılırsın elbet, Ajans mail vs. yürümez gibi

Kendimden örnek vereceğim. Herhangi bir sesli oyun ve kimi zaman da günlük hayatta bu alanla ilgilenip ilgilenmediğimi soranlar, ses sanatçısı olmam gerektiğini söyleyenler, herhangi bir eğitim alıp almadığımı soranlar oluyor.

Demem o ki, bir ajanstan ziyade kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Bunun için çeşitli platform ve yöntemler mevcut. Zaten sonrası rahatlıkla gelecektir. Düşündüğünüz alana göre sadece ses yetmez, diksiyonunuza da dikkat etmeniz gerekebilir. Planlamanızı buna uygun şekilde yaparsınız.

Öncelikle Yorumunuz ve görüşünüz için çok teşekkür ediyorum. Youtube üzerinde bilgi kanalı açmayı düşünüyorum ama oyun bilgim hiç olmadığı için twtichte nasıl yapabilirim bilmiyorum
Twitchte oyun oynamak zorunda değilsiniz, insanlarla sohbet edebilir ya da insanlara kitap okuyabilirsiniz sesinizden dolayı. Size kalmış.

Herangi bir dizi, film seç
-Komple sesi kapat ve sadece kendi sesinle, Konuşan karakterleri seslendir.
-Yani binevi, Sen kendin tüm karakterleri seslendirerek, Performansın açığa çıkıyor (Dizi film sesi gelmesin sadece senin seslendirmelerin)
Ve bu videoları twitter, Youtube gibi yerlerde paylaş.
Tanılırsın elbet, Ajans mail vs. yürümez gibi
Yorumun için teşekkür ederim çok sağ ol.
Bir filmdeki bütün karakterleri seslendirirken tek tip sesin dışına çıkabilir miyim diğer karakterlerde onu bilmiyorum
Twitchte oyun oynamak zorunda değilsiniz, insanlarla sohbet edebilir ya da insanlara kitap okuyabilirsiniz sesinizden dolayı. Size kalmış.
Öyle mi çok teşekkür ederim onu da düşüneceğim
Kendimden örnek vereceğim. Herhangi bir sesli oyun ve kimi zaman da günlük hayatta bu alanla ilgilenip ilgilenmediğimi soranlar, ses sanatçısı olmam gerektiğini söyleyenler, herhangi bir eğitim alıp almadığımı soranlar oluyor.

Demem o ki, bir ajanstan ziyade kendinizi kanıtlayabilirsiniz. Bunun için çeşitli platform ve yöntemler mevcut. Zaten sonrası rahatlıkla gelecektir. Düşündüğünüz alana göre sadece ses yetmez, diksiyonunuza da dikkat etmeniz gerekebilir. Planlamanızı buna uygun şekilde yaparsınız.
Çok sağ olun çok teşekkür ediyorum

Şu anda bende aynı yoldayım kardeşim konunun üzerinden aylar geçmiş fakat yeni gördüm. Reklam demosu hazırlamalısın, ses içeriğinde başka bir şey olursa yüksek ihtimalle takmazlar. Demo 45 saniyeyle 1 dakika arasında olmalı ve içinde 3 4 farklı reklam olmalı. Bir tane enerjisi yüksek, bir tane yatak odası reklamı dediğimiz dingin cool -burada cooldan kastım pilot sesi değil o ince çizgiyi ayarla- bir tane normal reklam bir tane de düşük enerjili reklam yeterli olacaktır. Reklamların uzunluklarına göre reklam sayısını 4 veya 3 yapabilirsin. Ama her şeyden önemlisi kaliteli bir mikrofona sahip olmalısın. Benim şu anda aktif olarak kullandığım kulaklığım rampge rm 23 agıtanın mikrofonuyla kaydettiklerimin %98'i olumsuz veya dönmedi. Fakat geçenlerde Rode NT USB mikrofonumla kaydettiğim profesyonel demomu attığımda neredeyse %60 ından ses çıktı. Bu işi evde yapacaksan -ki artık birçok ajans evden kayıt alıyor- iyi bir mikrofon ve iyi bir yalıtımın olması gerekli. Düzgün Türkçeyi falan söylememe gerek yoktur sanırım. Kariyer hayatında başarılar dostum.

Geri
Yukarı