Sessiz güç kaynağı önerisi

Serhat Öndeş

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Amazon seller central Global, "sodej"
Merhabalar, Yeni bir PSU almayı düşünüyorum. Benim için en önemli konu yük altına girse bilene sesiz olmasıdır. Bütçeye gelecek olur ise 500 TL'ye kadar bir bütçem mevcut.

Sistem bilgilerim; R3 1200 + ASUS ROG STRIX 570 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Yeni bir PSU almayı düşünüyorum. Benim için en önemli konu yük altına girse bilene sesiz olmasıdır. Bütçeye gelecek olur ise 500 TL'ye kadar bir bütçem mevcut.

Sistem bilgilerim; R3 1200 + ASUS ROG STRIX 570 4 GB.
O ekran kartı varken yalnız PSU istediğin kadar sessiz olsun. Fan sesi duyacaksın oyun oynarken. Çipi fabrikadan OC'lu çıkmış RX570'i soğutmak için o fanlar rüzgarlar estirecek kasanda.

O ekran kartı varken yalnız PSU istediğin kadar sessiz olsun. Fan sesi duyacaksın oyun oynarken. Çipi fabrikadan OC'lu çıkmış RX570'i soğutmak için o fanlar rüzgarlar estirecek kasanda.
Yük altında ekran kartı çalışırken fan sesi gelmiyor lakin PSU aşırı ses çıkarıyor.
Ayrıca şunuda belirteyim kulağımda oluşan ufak bir sorun sebebiyle en ufak ses bilene beni sinir ediyor. Kısacası şöyle özetliyeyim nasıl bir çocuk yanınızda bağırır ve aşırır sinirlenirsiniz. Benim durum daha kötü bazen sesleri duymuyorum. Örnek çalıştığım yerdekiler bazen sesleniyorlar duymuyorum. Lakin kapalı ortamdaki en ufak sesi dibindeymişçesine duyabiliyorum ve o sesler yüzünden sinirime engel olamıyorum. Belki bilinç altım yüzünden öyle geliyordur. Bunun için yarın bir doktora danışacağım.

Son düzenleme:
Yük altında ekran kartı çalışırken fan sesi gelmiyor lakin PSU aşırı ses çıkarıyor.
Ayrıca şunuda belirteyim kulağımda oluşan ufak bir sorun sebebiyle en ufak ses bilene beni sinir ediyor. Kısacası şöyle özetliyeyim nasıl bir çocuk yanınızda bağırır ve aşırır sinirlenirsiniz. Benim durum daha kötü bazen sesleri duymuyorum. Örnek çalıştığım yerdekiler bazen sesleniyorlar duymuyorum. Lakin kapalı ortamdaki en ufak sesi dibindeymişçesine duyabiliyorum ve o sesler yüzünden sinirime engel olamıyorum. Belki bilinç altım yüzünden öyle geliyordur. Bunun için yarın bir doktora danışacağım.
Yani evet, tavsiye ederim bende bir profesyonele danışmanızda fayda var.

Sıfır mı alacaksınız bilmiyorum fakat sıfır psular çok pahalı. Ben ikinci el Thermaltake Toughpower Grand serilerinden bulmanızı öneririm Thermaltake tarafından 10 yıl garantisi var ve 0dB smart fan özelliği var. Kullandığım süre boyunca hiç zorlanıp fan çalıştırdığını farketmedim, çalıştıysa bile sesini duymadım.

Seasonic S12II 620W.
Öneriniz için teşekkürler kontrol edeceğim.
FSP Hyper M85+ 650W kullanıyorum ve herhangi bir ses duymadım daha yarı modüler olmasıda benim için güzel bir avantajdı 500-520 fiyat bandı arasında bulabilirsin.
Bunada bakacağım teşekkürler.
Sıfır mı alacaksınız bilmiyorum fakat sıfır psular çok pahalı. Ben ikinci el Thermaltake Toughpower Grand serilerinden bulmanızı öneririm Thermaltake tarafından 10 yıl garantisi var ve 0dB smart fan özelliği var. Kullandığım süre boyunca hiç zorlanıp fan çalıştırdığını farketmedim, çalıştıysa bile sesini duymadım.
Öneriniz için teşekkür ederim olmaz ise o şekilde bir değerlendirme yaparım.
Cougar CMX öneririm ben 700w olanını kullanıyorum senelerdir en ufak bir sorunu dahi olmadı sesi çıkmıyor hiç.
Bu markayı yeni duyuyorum önerinizi dikkate alacağım.
Yani evet, tavsiye ederim bende bir profesyonele danışmanızda fayda var.
Randevu aldım hayırlısı inşallah sorun çıkmaz.

Öneriniz için teşekkürler kontrol edeceğim.

Bunada bakacağım teşekkürler.

Öneriniz için teşekkür ederim olmaz ise o şekilde bir değerlendirme yaparım.

Bu markayı yeni duyuyorum önerinizi dikkate alacağım.

Randevu aldım hayırlısı inşallah sorun çıkmaz.

Hocam bu markanın kendi sitesi bu'da şuan kullanmakta olduğum psu. Türkiye de çok fazla bilinmiyor fakat kaliteli bir marka. Dediğim gibi senelerdir kullanıyorum en ufak bir sorun dahi yaşamadım. Kutu içeriği de çok zengin gerekli bütün kablolar çıkıyor içinden. İncelemenizi öneririm. Kafanız karışmasın diye söylüyorum. Ülkemize Cougar ürünlerini Frisby markası getiriyor bazı yerlerde Frisby Cougar diye çıkıyor satış sitelerinde aslında Frisby değil Cougar markasının ürünü hepsi. Mesela benim PSU'nun bu şekilde linkini buldum örnek olsun diye veriyorum. Link Bu şekilde gördüklerin kafanı karıştırmasın. Diğer örnek ürün ise bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı