Sessiz kasa fanı önerisi

Sleep Dealer

Kilopat
Daha fazla  
120mm mavi LED'li sessiz egzoz fanı almak istiyorum. Bütçem 50 TL.
Şahsen Akasa Vegas modelleri çok ilgimi çekti.

Ayrıca şu 2 modelin de beğenildiğini gördüm.

Sizce Akasanın o modeli alınır mı? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir?
Bir de sürekli görüyorum pwm fanlar kontrol edilebiliyor 3pinli fanlar kontrol edilemiyor diye. Ben şuan kasamdaki 3 pinli fanları anakart üzerinden rahatlıkla kontrol edebiliyorum hatta hız profilleri oluşturup işlemci sıcaklığına göre hızlarını da otomatik ayarlamalarını sağlayabiliyorum. Bu durumda 4 pin ile 3 pin arasında ne gibi bir fark kalıyor? Biri voltaj ile hız ayarlıyor biri pwm sayesinde bunu biliyorum ancak pratikte ne gibi bir farkı var?
Teşekkürler şimdiden.

Dark marka fanlar aşırı ses çıkarıyor. Kendi kasamda bir süre kullandım daha sonra sesten rahatsız olup çıkardım fanları.

MSI Torx fanını öneririm. Ekran kartlarında kullanılan MSI Twin Frozr teknolojisi var, çok etkili ve aşırı sessiz. Fiyatı ortalamanın biraz üstü ama parasına değer.

Hocam fiyat ortalamanın biraz üstü dediğiniz fiyatı 2 katına çıkartmış oluyorsunuz. Kaldı ki o fiyata çıktığımızda zaten alacağımız tüm fanlar sessiz ve verimli değil mi?

Corsair AF120 Quiet Edition 1100RPM-%10 Bunu önerebilirim. Tabi bu hız düşük diyorsanız bun performance edition modeli de 30dba ve 1650 RPM.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı