Sessiz PSU Önerisi

mionellessi

Decipat
Yer
Samsun
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060
İ5 12400F
Kasım indirimleri varken 1000 TL civarı sessiz çalışan bir PSU almak istiyorum. Güzel bir model varsa 200-300 lira daha çıkabilirim ama sessiz çalışması benim için çok önemli. Yani PC boştayken video izlerken PSU fan sesi duymak istemiyorum. Şu anki PSU'mun fan sesi beni çok rahatsız ediyor, teknik servise yolluyorum ve ısrarla sesi normal diyorlar. PSU'dan sürekli 1200 RPM hızda dönermiş gibi bir fan sesi geliyor, modeli "Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze V2". Gece film izlerken sadece PSU fanının sesini duyuyorum, bence normal bir durum değil.

Vallahi şu an çok ihtiyacım var ses testine, bilgisayar boştayken fan sesi ne kadar geldiğini öğrenmem lazım. Ama onu yapmak için diğer tüm fanları durdurmak gerekir, sizi çok uğraştırmış olurum. ☹️

Şöyle diyeyim God of War Ultra ayarlarda PSU'nun dibine kulağı koysam bile duymuyorum. Şahsen eski PSU'um o kadar kaliteli bir şey değildi ve ondanda fan sesi gelmiyordu kaliteli bilindik bir markanın psusunu alırsanız ses çok fazla çıkmaz zaten çoğu PSU sessizdir.

High Power Performance Gold GD HP1-J750GD-F12S 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu da 750W hali.

Şöyle diyeyim God of War Ultra ayarlarda PSU'nun dibine kulağı koysam bile duymuyorum. Şahsen eski PSU'um o kadar kaliteli bir şey değildi ve ondanda fan sesi gelmiyordu kaliteli bilindik bir markanın psusunu alırsanız ses çok fazla çıkmaz zaten çoğu PSU sessizdir.

High Power Performance Gold GD HP1-J750GD-F12S 750 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bu da 750W hali.
Ben de şöyle söyleyeyim. Benim bilgisayar boşta çalışırken kasadan uğultulu bir şekilde sadece PSU fanı sesi geliyor, 3 metre uzakta otururken bile rahatsız ediyor. Durumu ısrarla anlattım gerekli kişilere ama normal dediler. Yani sizin demenize göre ben High Power psu alırsam gece film izlerken uğultulu bir PSU fan sesi gelmeyecek değil mi? Kasadaki diğer fanlar 800 rpm döndüğü için onlardan hiç ses gelmiyor. Sizinki gibi bir PSU alırsam neredeyse sıfır sesle PC kullanabilecek miyim o zaman? Çok soru soruyorum kusura bakmayın...

Kasım indirimleri varken 1000 TL civarı sessiz çalışan bir PSU almak istiyorum. Güzel bir model varsa 200-300 lira daha çıkabilirim ama sessiz çalışması benim için çok önemli. Yani PC boştayken video izlerken PSU fan sesi duymak istemiyorum. Şu anki PSU'mun fan sesi beni çok rahatsız ediyor, teknik servise yolluyorum ve ısrarla sesi normal diyorlar. PSU'dan sürekli 1200 RPM hızda dönermiş gibi bir fan sesi geliyor, modeli "Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze V2". Gece film izlerken sadece PSU fanının sesini duyuyorum, bence normal bir durum değil.
Var mıdır bir önerisi olan?

Son düzenleme:
Ben de şöyle söyleyeyim. Benim bilgisayar boşta çalışırken kasadan uğultulu bir şekilde sadece PSU fanı sesi geliyor, 3 metre uzakta otururken bile rahatsız ediyor. Durumu ısrarla anlattım gerekli kişilere ama normal dediler. Yani sizin demenize göre ben High Power PSU alırsam gece film izlerken uğultulu bir PSU fan sesi gelmeyecek değil mi? Kasadaki diğer fanlar 800 RPM döndüğü için onlardan hiç ses gelmiyor. Sizinki gibi bir PSU alırsam neredeyse sıfır sesle PC kullanabilecek miyim o zaman? Çok soru soruyorum kusura bakmayın...

Var mıdır bir önerisi olan?

Hocam ben monitörü ara sıra yatak kısmıma çevirip hoparlörden dinliyorum ve fan sesi şahsen duyulmuyor bile.

Geri
Yukarı