Sessiz Radyatör Fanı Önerisi

NZXT olan 36 dB'e kadar çıkıyor görünüyor. Hiç de sessiz değil yani. Eski sıvı soğutmamın fanları çok iyiydi. Corsair ML140 serisi fanlar. Max 1200 RPM ve 20.4 dB ses seviyesi. Duyman çok zor.

Nzxt 21-36 dB diyor. Benim radyatör fanlarımın maksimum desibeli 23.2 dB kafayı yiyorum 😁

COOLER MASTER MASTERLIQUID 240L kullanıyorum şuanda, fanlardan gelen ses, aracımın radyatör fanından gelen sesten fazla diyebilirim, ıslık, uğultu, ne arasan var, biostan voltajı düşürebildiğim kadar düşürdüm ama nafile.

Voltaj ile fandan gelen sesi düşüremezsin ki. Daha serin çalışır, fanlar daha yavaş döner diye yaptıysan smart fan yapabilirsin, voltaj ile uğraşmana gerek yok. Cooler Master'ın fanları sıkıntılı sanırım. Bana da hediye olarak gelmişti ama kullanmayı hiç düşünmedim.

Voltaj ile fandan gelen sesi düşüremezsin ki. Daha serin çalışır, fanlar daha yavaş döner diye yaptıysan smart fan yapabilirsin, voltaj ile uğraşmana gerek yok. Cooler Master'ın fanları sıkıntılı sanırım. Bana da hediye olarak gelmişti ama kullanmayı hiç düşünmedim.
Hızını düşürdüm diyeyim
Hızını düşürdüm diyeyim
COOLER MASTER MasterFan SF120M 120mm Fan | ITOPYA Bu ürün nasıldır sence.

Eğer sitesinde yazdığı gibi ise, tam yükte 2.40 mmH2O statik basınç, 62 cfm ve 22 dB görünüyor. Değerler iyi. Ama pahalı. 2 tane alsan 450 TL neredeyse. Öyle yapacağına sıvı soğutmanı satıp, fan parasını da ekleyip daha kaliteli bir şey alabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı