Radyatör Fanı Önerisi

Radyatör fanlarında RGB'den ödün vermek gerekiyor. Basınç değeri yüksek olan fanlar doğrudan yüksek fiyatlı oluyor, RGB de olursa planlanan satış değerini tutturamıyorlar. Radyatör için RGB'den vazgeçerdim şahsen. Kullanıcının kararı.
Ön fanlarımı yeniledikten sonra radyatör fanlarını belirttiğim Noctua modeli ile değiştireceğim. Fırsat bulursam testini de yaparım.
Hocam ben OC düşünmediğim için biraz da görüntü biraz da performans olarak tercih ettim. 45-50 derece oyun oynatıyor. Sizinle aynı sıvı soğutmayı kullanıyoruz üzerinde gelen fanlar performans olarak bayağı iyiydi ama sesliydi. Bende ön fanlarımı değiştirmeyi düşünüyorum. Siz ne almayı düşünüyorsunuz? Ön panelde 3 adet Corsair AF120 Beyaz Led fan takılı ve aldığım güne lanet olsun bu fanları. :) Noctua fanları gerçekten merak ettim testlerinizi merakla bekliyorum.

Ön için 2 adet Cooler Master MF200R RGB aldım, ulaşmadı henüz.
Radyatör için de Noctua NF-F12 industrialPPC-3000 PWM alacağım belirttiğim gibi.

Hayırlı olsun hocam. Çok güzel fanlar almışsınız. Bende egzoz olarak MasterFan Pro Air Flow 140 RGB var bana ışık şiddeti 120'liklere göre biraz düşük geldi umarım sizinki de öyle olmaz. Konuyu daha fazla kirletmeyeyim. Noctua testinizi bekliyorum. :)

Masterfan 120 Air Pressure model fanlarımızı işinizi görecektir. Yeterli değelere sahip ve yeterli soğutmayı sağlayacaktır. Tercih edebilirsiniz.
Ben 2 aydır kullanıyorum radyatör için. Kasa içinde Air Flow olanlarından kullanıyorum. Türkiye'de kit şeklinde bulamıyoruz Air Flow ve Air Pressure fanları Türkiye'ye ne zaman gelecek bu kitler? :)

Öncelikle yorumlarınız için hepinize çok teşekkürler. Corsair ML120 Pro tercih ettim. Dediğim gibi benim için sessizlik çok önemli. Umarım pişman olmam. Fan elime ulaştığı zaman memnun kalıp kalmadığımı paylaşırım. Teşekkürler.

Öncelikle yorumlarınız için hepinize çok teşekkürler. Corsair ML120 Pro tercih ettim. Dediğim gibi benim için sessizlik çok önemli. Umarım pişman olmam. Fan elime ulaştığı zaman memnun kalıp kalmadığımı paylaşırım. Teşekkürler.
Hayırlı olsun. Bende sessizliğe önem verdiğim için yukarıda bahsettiğim fanları kullanıyorum. RGB alacaksan ses olarak Cooler Master ile aynı. Ama RGB olmayan modeller biraz seslidir belirteyim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı