Çözüldü Setup dosyasında Kaspersky "uds: Trojan. Win32.bsymem" buldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Merhaba, yıllar önce aynı dosyayı indirmiştim. Malwarebytes ile taratmıştım temizdi. Şimdi indirdiğimde ise Data1 bin ve Data2 bin dosyaları temiz. Bilgisayarı formatlayınca bu sefer kaspersky indiriyim dedim onu yükledim. Sonra bunu indirincede kaspersky virüsü gördü. Veya bu virüs mü false positive mi onu da bilmiyorum ama kaspersky'dan false positive çıkması garip olur bence. Ben bu setup'tan oyun kurmuştum sizce bir sıkıntı var mı?
Virustotal da bile malwarebytes temiz diyor sizce dosyanın durumu ne?
Oyun NFS Payback Qoob repack.

Son düzenleme:
Çözüm
Qoob güvenilir olmayan bir repacker. Reddit'te ve Megathread'de güvenilir olmadığı, repacklerinin zararlı içerdiği söylenir hep. Silin onu, kurmayın.
Cevap için teşekkürler hemen sileceğim. Peki Fitgirl ve Dodi repacks bundan daha mı güvenilirdir?
Evet. FitGirl, DODI, Xatab. Bu repackerlar en bilindik ve güvenilir repackerlar. Yalnız üçüncü parti bir siteden değil, orijinal sitelerinden indirin. FitGirl'ün bir sürü sahte sitesi var, onlara dikkat edin. Sahte siteden indirirseniz virüs yersiniz.

Orijinal FitGirl sitesinin URL'si ".site" ile bitiyor. Aynı şekilde DODI'nin orijinal sitesi de ".site" ile bitiyor.

Qoob güvenilir olmayan bir repacker. Reddit'te ve Megathread'de güvenilir olmadığı, repacklerinin zararlı içerdiği söylenir hep. Silin onu, kurmayın.
Birde bende kurulu oyun malwarebytes ile taratmıştım temizdi. Oyunu silip başka ne yapmamı önerirsiniz? Format atamam. Tam tarama derseniz yaparım.

Evet. FitGirl, DODI, Xatab. Bu repackerlar en bilindik ve güvenilir repackerlar. Yalnız üçüncü parti bir siteden değil, orijinal sitelerinden indirin. FitGirl'ün bir sürü sahte sitesi var, onlara dikkat edin. Sahte siteden indirirseniz virüs yersiniz.

Orijinal FitGirl sitesinin URL'si ".site" ile bitiyor. Aynı şekilde DODI'nin orijinal sitesi de ".site" ile bitiyor.
Biliyorum yalan site olayını siz indirip kuruyor musunuz oralardan. Yani yükleyeceğim zaman genel olarak bu sitelerden yüklesem daha mı iyi olur?

Bu arada Fitgirl sitesinde indirme kısmında magnet dedim direkt bittorent uygulamasını açıp başlattım doğru yaptım değil mi?

Son düzenleme:
@3amali3la3pol4ali123,

Kurulum dosyalarını açmadıysanız sıkıntı olmaz yüksek ihtimalle. Ama yine de işi sağlama almak için şu araçlarla tarama yapabilirsiniz:

Evet, ben de korsan oyun yükleyeceğimde DODI ve FitGirl'ü çoğunlukla kullanırım. Yıllardır bir sorun yaşatmadı bana bu ikisi. Ayrıca doğru yapmışsınız ancak Torrent istemcisi olarak BitTorrent yerine açık kaynak kodlu, reklamsız ve güvenilir olan qBittorrent'i kullanmanızı öneririm.

BitTorrent derken zaten bunu kastettiyseniz kalsın, ama düz BitTorrent ise onu silip bu attığıma geçin.

@3amali3la3pol4ali123,

Kurulum dosyalarını açmadıysanız sıkıntı olmaz yüksek ihtimalle. Ama yine de işi sağlama almak için şu araçlarla tarama yapabilirsiniz:

Evet, ben de korsan oyun yükleyeceğimde DODI ve FitGirl'ü çoğunlukla kullanırım. Yıllardır bir sorun yaşatmadı bana bu ikisi. Ayrıca doğru yapmışsınız ancak Torrent istemcisi olarak BitTorrent yerine açık kaynak kodlu, reklamsız ve güvenilir olan qBittorrent'i kullanmanızı öneririm.

BitTorrent derken zaten bunu kastettiyseniz kalsın, ama düz BitTorrent ise onu silip bu attığıma geçin.
Evet Qbittorent. U torrent sıkıntılı gösteriyordu. Teşekkürler cevap için.

Açıp kurup oynadım bu arada malwarebytes ile oyunun dosyalarını taratmiştim temizdi.

@Deva Bulmam Abi fitgirl'den indirdim. Şuan kuruluyor. Sürekli taratıyorum oyunun dosyalarını temiz gidiyor inşallah sorun olmaz. Görev yöneticisinde Setup/Uninstall (32bit) içinde CMD çalışıyor bi sıkıntı var mıdır? Fotoğraftan iyi anlaşılır diğerleri ztool falan %temp% içinde klasör oluşturmuş onun içinde onlarida tarattım temizdi. 20240407_190626.jpg

Son düzenleme:
@3amali3la3pol4ali123,

Problem yok, onlar FitGirl'ün yeniden paketleme için çalıştırdığı algoritma dosyaları. Kurulum bittiğinde "Finish" dediğinizde onlar da kapanmış olur. Ki siz onu yazalı 2 saat falan geçmiş, şimdiye çoktan bitmiştir.
Evet bitti teşekkür ederim.

Geri
Yukarı